• Wtorek, 18 lutego 2020
  • Godz. 16:29
  • Imieniny: Flawiana, Konstancji, Maksyma, Szymona
  • Czytających: 7826
  • Zalogowanych: 25
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Łużniak pewniakiem na wicemarszałka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 lipca 2009, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2009, 15:01
Autor: TEJO
Znany z częstego przekomarzania się na sesjach rady duet: Jerzy Łużniak i radny Krzysztof Mróz (PiS). Z kim będzie się kłócił rajca po awansie zastępcy prezydenta?
Fot. TEJO
Kandydatura Jerzego Łużniaka na wicemarszałka województwa została uzgodniona koalicyjnie i 23 lipca zastępca prezydenta Jeleniej Góry awansuje i przeniesie się do Wrocławia.

Oto wniosek z wypowiedzi przewodniczącego sejmiku województwa Jerzego Pokoja, który podkreśla, że dzięki temu pozycja Jeleniej Góry w samorządzie województwa będzie mocniejsza. O awansie wiceszefa Jeleniej Góry informowaliśmy jako pierwsi w sobotę.

– Spełniają się zapowiedzi wicepremiera Grzegorza Schetyny, który mówił, że samorząd wojewódzki to nie tylko słoneczko Wrocław, wokół którego krążą jakieś mniej ważne prowincjonalne satelity – podkreślił Jerzy Pokój. Jego zdaniem dzięki awansowi Jerzego Łużniaka stolica Kotliny Jeleniogórskiej może tylko zyskać.

W podobnym tonie wypowiada się sam zainteresowany. – Mój awans nie oznacza, że zapomnę o Jeleniej Górze. Wręcz przeciwnie: pilotowanie pewnych projektów na miejscu, we Wrocławiu, będzie skuteczniejsze – zaznacza Jerzy Łużniak.

Awans zastępcy prezydenta oznacza jednocześnie wakat na tym stanowisku i otwiera giełdę kandydatur. Kto zastąpi Jerzego Łużniaka? Choć postać samorządowca budzi kontrowersje, nie można mu odmówić zaangażowania się w pracę i dyspozycyjności, której wielu samorządowców mogłoby pozazdrościć. Czy zastępcą Marka Obrębalskiego zostanie któryś z radnych Platformy Obywatelskiej? W kuluarach mówi się najczęściej o Jerzym Lenardzie, ale na oficjalne „gdybanie” trzeba poczekać do 23 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~Henry 9-07-2009 8:40
Jakie zaangażowanie w pracę? Jaka dyspozycyjność! Oczekiwanie na spotkanie z panem Łużniakiem - 1,5 miesiąca. Koledzy z PO obsługiwanie przez telefon ze Ścięgnien. Bałagan i syf w mieście, wstrzymana reforma ZGL, rozłożone na łopatki MZK, złe naliczenia opłat przez ZGL, zawalone remonty dróg w Cieplicach i Jagniątkowie, położona na łopatki oświata, wstrzymany program termomodernizacji szkół. Tak dzisiaj wyglądają prace, które podlegały Łużniakowi. Pokój zabrał go do sejmiku, żeby przestał psuć PO miasto, i żeby przestał, hm, robić to, czego nie powinien robić!
~Oko Saurona 9-07-2009 9:05
Mierny ale Pokojowi wierny! Jedyny zysk dla JG, to brak tego gościa w naszym regionie. Strach tylko pomyśleć jakich szkód może doprowadzić mając większą władzę. Tragedia!!!
~tutejszy 9-07-2009 9:08
Najbardziej rozsądnym ruchem byłoby powołanie na zastępcę kogoś spoza PO z innych urgrupowań będących w radzie. Może wtedy Prezydent Miasta miałby szansę na prawdziwą większość w Radzie! Najgorszym ruchem byłoby powołanie kogoś z PO. To lepiej znaleźć fachowca spoza radnych! W Jeleniej Górze jest wielu godnych tego stanowiska ludzi!
~Tryton 9-07-2009 9:28
a ja uważam, że należy pogratulować panu Łużniakowi tego awansu, na pewno jest to jego osobisty sukces. Miejmy nadzieję, że przełoży się to również na większe zwrócenie uwagi samorządu województwa na problemy tej części Dolnego Śląska. No i cieszmy się, zamiast marudzić; w końcu do tej pory niewielu ludzi pochodzących naprawdę z Jeleniej Góry i związanych naprawdę z Jelenią Górą, dostawało się do organów mających realną władzę i wpływy.
~Sir 9-07-2009 9:48
Bez watpienia kazda osoba na wyzszych szczebelkach lobbujaca na rzecz Jeleniej i regionu to duzy plus. Jesli zas idzie o wybor nastepcy po Luzniaku to sprawa ma sie bardziej interesujaco... To nie Obrebalski decyduje w kluczowych sprawach personalnych, a chocby sprawa Orlika pokazala jak slaby jest na wlasnym podworku. Niewykluczone, ze bedzie to Lenard - pod warunkiem, ze zgodza sie Pokoj i Zawila. Sprawie kolorytu dodaje fakt, iz coraz odwazniej w szeregach PO mowi sie, iz Obrebalski w nastepnych wyborach nie wystartuje. Wsrod kandydatow wymieniano Luzniaka. Czy kop w gore to po to by w trudnym przedwyborczym roku umocnil swoja pozycje i odciol sie od moze niekorzystnych w kampani konotacji z obecnie nam panujacym, a pozniej wrocil jako zbawca? Czy moze po to by sie go pozbyc z JG i otworzyc droge komus innemu? Jakby nie bylo, mimo dobrych wynikow w kraju w Jeleniej PO ma problem, a glownym powodem jest slaba prezydentura Obrebalskiego
piipi 9-07-2009 10:40
*NIE ..znowu Wroclaw PORYWA nam *fajnego chlopaka ! PROTESTUJE..piipi
~ 9-07-2009 10:42
Jerzy Lenard? Nie daj Boże. Przecież imię nie musi być takie samo. Może ktoś z większym doświadczeniem i powagą. Jak ten Obrębalski będzie wyglądał wsród tych wysokich inaczej wiceprezydentów.
~tutek 9-07-2009 10:46
a ja zapytam jeszcze raz: wierzycie w to, ze zmiana jego stanowiska zmieni nasz wizerunek w Polsce? Ze Jelenia i okolice staną się zauważalnym i znaczącym regionem kraju? Że pozycja Łużniaka wpłynie na jakąkolwiek poprawę sytuacji naszego regionu? Rozpacz ogarnia, kiedy widzi sie nieporadność naszych regionalnych włodarzy dążących jedynie do zaspokojenia co raz to bardziej wygórowanych własnych potrzeb. No cóż, branie niemałych pieniędzy za "nic nieróbstwo" to dopiero umiejętność, którą osiągnęli dzięki nam, naiwnym, wierzącym w chore obietnice wyborcom a wśród nich czołową pozycję zajmuję właśnie pan Łużniak. A kiedy dostanie się już na wyższy szczebel to już całkiem zapomni o nas - bo przecież Wrocław i tak już dawno się na nas wypiął. Dla przykładu - Szmajdziński - poseł Ziemi Jeleniogórskiej, powiedzcie szczerze, czy tak naprawdę wiele dla nas zrobił? No, może poprzecinał wstęgi na kilku oczyszczalniach wybudowanych własną krwawicą gmin, które zmuszone odgórnie taki krok podjąć musiały...
~ 9-07-2009 11:05
z korytka do KORYTA
~Zdumiony 9-07-2009 11:31
Proszę uprzejmie konkretnie wymienić, cóż takiego dokonał J. Łuzniak, że zasłużył na ten awans, co zawdzięcza mu miasto, jakie są faktyczne wyniki jego pracy, pod jaką to szczęśliwą gwiazdą trzeba się urodzić, by robić tak błyskawiczną karierę? W poprzednich kadencjach słynął jako ten co naucza i poucza, połaja i gani, wytyka i przytyka, ale przcież nie na gadaniu polega gospodarka miejska...Nota bebe nowym zastępcą powinien zostać ktoś z Mirska / niedaleko Świeradowa/.
~Skromniś 9-07-2009 11:38
łużniak jest pewniakiem na wicemarszałka, bo zawsze był pewniakiem...
~ppp 9-07-2009 11:40
Onego czasu ,jak się chciano kogoś pozbyć, to zastawał dyrektorem wesołego miasteczka. Może ten "awans" jest w podobnym stylu?
~te Henry 9-07-2009 11:47
kup sobie mapę - a gdzie leżą te twoje ŚciĘgny bo ja zna takie jedne ale - Ściegny i one leżą koło Karpacza.
~Praktyk 9-07-2009 12:40
Ty Henry nie masz w ogóle pojęcia o tym, co się w mieście dzieje, kto rzeczywiście pracuje, a kto udaje, że pracuje i przeszkadza. Łużniak jest jedynym facetem w Ratuszu, który łata dziury robione przez wiadomo kogo. Szkoda, że odchodzi, Jelenia na tym straci. Łużniak jest dobry.
~stas 9-07-2009 12:53
ufff . nareszcie
~popo 9-07-2009 13:06
nie będzie Łużniaka w JG?? chyba otworze szampana........
~z autopsji 9-07-2009 13:11
Ignorancja i bezczelność jest wprost proporcjonalna do zajmowanego stanowiska.
~czechna 9-07-2009 13:27
Gdybym to ja mogła decydować o roszadach w Jelonce, to dałabym szansę Zosi Czernow.Pan Jurek niech się weźmie do roboty na rzecz całego dawnego woj.jeleniogórskiego ,bo P.Borysowi były bliższe: Legnica,Lubiń,Polkowice- wiadomo bliższa ciału koszula. Może szeryf WC umiejętnie rozprowadza "platformersów", bo Pan Prezydent sobie nie radzi? Może czas na takich jak; Papaj, Korzeniewski, Kubiak, Konieczyńska czy radny Miedziński? Jest jeszcze kilku mądrych i sprawnych w PO - zatem trzeba dać im szanse.
daria30119 9-07-2009 13:50
Jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził.....!!!!
~limonka 9-07-2009 14:02
Jeszcze raz szczerze gratuluję p. Łużniakowi. Wierzę, że o Jeleniej nie zapomni. troche szkoda, że odchodzi z urzędu..:(
~M 9-07-2009 14:23
Ja moge zostac!
~galla 9-07-2009 14:34
zamieszali w tyglu ale nie dolewaja swiezej wody bo - bo musi byc swoj , bron boze ktos kto nie ma udzialu w szachrajstwach, moze jak powymieraja to wzejdzie nowe uczviwsze i bardziej ludzkie i nie bedzie mialo brudnych lap
~s 9-07-2009 15:15
gratuluje Panu, życzę dobrego :-) szkoda tylko, że paru spraw Pan nie dokończył
~ 9-07-2009 15:22
pojedzie do wrocka i zapomni o JG,ale o sobie napewno nie
~ 9-07-2009 16:11
bardzo ubolewamy z tego powodu czekamy na odejsci nastepnych tworcow propagandy sukcesu radze jechac pociagiem to zobaczycie co opuszczacie
~sukces 9-07-2009 16:58
Kiedy pożegnalny bal Jureczka na zamku Czarne.Szampana bym się napił?
~M 9-07-2009 17:08
Mam pomysł..a moze w koncu my młodzi weźmiemy te sprawy w swoje rece?kto jest za?
~Tosia 9-07-2009 17:31
Pan Pokój to zabawny facet udający komboja. On na salonach województwa to smutny widok i wielki wstyd dla nas. Jakie on ma kompetencje, żeby kierować sejmikiem? Albo nawet być radnym wojewódzkim? Jaką on ma wiedzę? Na czym się zna? Czy tylko na turystyce w jego prywatnym ranczu? Co on zrobił dla innych ludzi, bo że sam potrafił ukręcić swoje lody to wiadomo. Teraz Pokój choluje kolejnego giganta. Łużniak ma odpowiadać za zdrowie i kulturę. No i znowu mamy komedię bez pieniędzy. Zootechnik, który w życiu nie zajmował się tymi dziedzinami życia będzie decydował o milionach złotych na zdrowie i kulturę. Chociaż, oprócz zajmowania się zwięrzyną hodowlaną, nigdy nie zajmował się problematyką zdrowotności ludzkiej, nie zna tej specyfiki i nie ma o tym zielonego pojęcia. W Jeleniej Górze udowodnił, że nie potrafi zarządzać gospodarką komunalną, to w nagrodę dają mu kopa w górę i rzucają go na odcinek zdrowia. Matko Boska, miej nas w opiece! Jako żywo strategia personalna żywcem zaczerpnięta z głębokiego Gomułki ma się doskonale. Najważniejsze, żeby towarzysz był słuszny i był posłuszny. A ze się nie zna, to nic. Zasada mierny, bierny ale wierny znowu działa. Jeszcze niedawno PO czepiała się PiS-u, że bierze niedouczonych ludzi z Samoobrony. Jeszcze niedawno polonista Alot rządził w ZUS-ie z katastrofalnym skutkiem, no to teraz porządzi Łużniak w województwie. Taki jest świat dzikiego zachodu. Dzikie zwyczaje i nieodpowiedzialność. Sama już nie wiem co jest gorsze: czerwona kotlina, czy bonanza bez trzymanki.
~Henry 9-07-2009 18:14
O, faktycznie, Ściegny... To jeszcze raz, tylko bez błędu: "Jakie zaangażowanie w pracę? Jaka dyspozycyjność! Oczekiwanie na spotkanie z panem Łużniakiem - 1,5 miesiąca. Koledzy z PO obsługiwanie przez telefon ze Ściegnien. Bałagan i syf w mieście, wstrzymana reforma ZGL, rozłożone na łopatki MZK, złe naliczenia opłat przez ZGL, zawalone remonty dróg w Cieplicach i Jagniątkowie, położona na łopatki oświata, wstrzymany program termomodernizacji szkół. Tak dzisiaj wyglądają prace, które podlegały Łużniakowi. Pokój zabrał go do sejmiku, żeby przestał psuć PO miasto, i żeby przestał, hm, robić to, czego nie powinien robić! PS. No najlepszym byłby Lenard albo Miedziński, a jeszcze lepszym pan Sawicki. A najlepiej jest wyjechać...
~Id :-( 9-07-2009 18:28
Na giełdzie pojawia się coraz częściej Kaziu Wilk - dyrektor lokalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, jako kandydat na miejsce po Prezydencie Łużniaku. Czy to ta świeża woda do lokalnego bagienka ? Ciekawe, ciekawe.
~M 9-07-2009 18:56
Utwórzmy nowa partie polityczna o nazwie .. MiN..czyli młodzi i niezalezni..wykurzymy staruchow i moze nasza młoda krew w koncu zawojuje w tej Jeleniej Dziuze..
~fr 9-07-2009 19:32
Robert P. na wiceprezydenta!
~ 9-07-2009 20:29
Kompetencje to ma Lenard, ale może zostać jednak Papaj. Na któregoś z tych dwóch pozostałych malutkich narzekano kiedyś na forum, że się nie kłania starszym kobietom, przy artykule - plebiscycie na najlepszego i najgorszego radnego. Niby drobiazg, ale ...
~do M 9-07-2009 21:00
Dziurę to TY masz w mózgu.
~głupiec znad buga 9-07-2009 22:15
No to prezes papaj'a się poryczy z zazdrości i na złość zmieni numery auta na ronaldo
~adwokat 9-07-2009 22:37
Muszę stanąć w obronie J. Łużniaka. Otóż jest to rewelacyjny facet w gadaniu; prawdziwy mistrz w opowiadaniu, co będzie. I dlatego go biorą do Wrocławia.
~Do Tosia. 10-07-2009 17:02
Masz rację Tosiu. Ale pewnie jesteś młoda i nie możesz wiedzieć, że to stara sztuczka PZPR-owska. Jeden ważny niekompetentny otacza się wianuszkiem innych głupszych od siebie. Ci drudzy nie dopuszczają klientów do tego pierwszego. Taka zabawa w dobrego i złych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group