Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8059
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Łużniak pewniakiem na wicemarszałka

Czwartek, 9 lipca 2009, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2009, 15:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Łużniak pewniakiem na wicemarszałka
Znany z częstego przekomarzania się na sesjach rady duet: Jerzy Łużniak i radny Krzysztof Mróz (PiS). Z kim będzie się kłócił rajca po awansie zastępcy prezydenta?
Fot. TEJO
Kandydatura Jerzego Łużniaka na wicemarszałka województwa została uzgodniona koalicyjnie i 23 lipca zastępca prezydenta Jeleniej Góry awansuje i przeniesie się do Wrocławia.

Oto wniosek z wypowiedzi przewodniczącego sejmiku województwa Jerzego Pokoja, który podkreśla, że dzięki temu pozycja Jeleniej Góry w samorządzie województwa będzie mocniejsza. O awansie wiceszefa Jeleniej Góry informowaliśmy jako pierwsi w sobotę.

– Spełniają się zapowiedzi wicepremiera Grzegorza Schetyny, który mówił, że samorząd wojewódzki to nie tylko słoneczko Wrocław, wokół którego krążą jakieś mniej ważne prowincjonalne satelity – podkreślił Jerzy Pokój. Jego zdaniem dzięki awansowi Jerzego Łużniaka stolica Kotliny Jeleniogórskiej może tylko zyskać.

W podobnym tonie wypowiada się sam zainteresowany. – Mój awans nie oznacza, że zapomnę o Jeleniej Górze. Wręcz przeciwnie: pilotowanie pewnych projektów na miejscu, we Wrocławiu, będzie skuteczniejsze – zaznacza Jerzy Łużniak.

Awans zastępcy prezydenta oznacza jednocześnie wakat na tym stanowisku i otwiera giełdę kandydatur. Kto zastąpi Jerzego Łużniaka? Choć postać samorządowca budzi kontrowersje, nie można mu odmówić zaangażowania się w pracę i dyspozycyjności, której wielu samorządowców mogłoby pozazdrościć. Czy zastępcą Marka Obrębalskiego zostanie któryś z radnych Platformy Obywatelskiej? W kuluarach mówi się najczęściej o Jerzym Lenardzie, ale na oficjalne „gdybanie” trzeba poczekać do 23 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group