Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7724
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lustrzany street na finał „foto–ruszenia”

Czwartek, 15 października 2009, 20:28
Aktualizacja: Piątek, 16 października 2009, 8:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lustrzany street na finał „foto–ruszenia”
Fot. TEJO
Oklaskami przywitano ostatnią wystawę cyklu „foto–ruszenie’09”. To „1/356” Kamila Łyziaka. Ekspozycja w ciemnych wnętrzach „Blues Caffe” była zarazem pierwszym autorskim pokazem prac młodego fotografa.

– W ubiegłym roku zdjęcia prezentowaliśmy w ramach, tym razem trafiły do lustra – powiedziała kierowniczka i autorka projektu Agnieszka Romanowska, która podziękowała wszystkim współautorom, współorganizatorom oraz wspierającym działania fotograficzne. Jeden „kadr” pozostał pusty i – jak powiedział Kamil Łyziak – każdy oglądający może w nim zobaczyć swoje „zdjęcie”.

Autor jest tegorocznym absolwentem ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Fotografia pochłonęła go bez reszty. – Największą przyjemność sprawia mi fotografowanie ludzi – mówi o sobie. Na wystawie tajemniczo zatytułowanej „1/356” (pewnie chodzi o jeden dzień w roku) autor i jednocześnie najmłodszy uczestnik „foto-ruszenia” przedstawił zaledwie kilkanaście fotografii z przebogatego dorobku. Bo – choć robi zdjęcia stosunkowo od niedawna – wykonał ich już bardzo dużo. Wiele prac Kamila można obejrzeć w galerii na popularnym digarcie. Sporo z nich to tzw. street, czyli fotografia uliczna (uchwycone różne scenki obyczajowe).

Na wernisaż przybyło liczne grono kolegów i znajomych autora. Byli też niektórzy nauczyciele popularnego „Żeroma”. Kamil Łyziak, który nie krył radości ze swojej wystawy, marzy o pracy fotografa w dużej agencji i chciałby fotografię studiować. Póki co usiłuje znaleźć jakieś zajęcie, dzięki któremu zabrałby środki na dalsze zgłębianie tej sztuki.

Agnieszka Romanowska już zapowiada kolejne „foto-ruszenie” tym razem dość wyjątkowe, bo przeznaczone tylko dla… pań. Autorce projektu należą się słowa uznania za wytrwałość i wkład w popularyzację sztuki fotografii i jej nie tylko młodych autorów.

"Foto-ruszeniu'09" wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group