Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2146
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lustrzany street na finał „foto–ruszenia”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 października 2009, 20:28
Aktualizacja: Piątek, 16 października 2009, 8:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Oklaskami przywitano ostatnią wystawę cyklu „foto–ruszenie’09”. To „1/356” Kamila Łyziaka. Ekspozycja w ciemnych wnętrzach „Blues Caffe” była zarazem pierwszym autorskim pokazem prac młodego fotografa.

– W ubiegłym roku zdjęcia prezentowaliśmy w ramach, tym razem trafiły do lustra – powiedziała kierowniczka i autorka projektu Agnieszka Romanowska, która podziękowała wszystkim współautorom, współorganizatorom oraz wspierającym działania fotograficzne. Jeden „kadr” pozostał pusty i – jak powiedział Kamil Łyziak – każdy oglądający może w nim zobaczyć swoje „zdjęcie”.

Autor jest tegorocznym absolwentem ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Fotografia pochłonęła go bez reszty. – Największą przyjemność sprawia mi fotografowanie ludzi – mówi o sobie. Na wystawie tajemniczo zatytułowanej „1/356” (pewnie chodzi o jeden dzień w roku) autor i jednocześnie najmłodszy uczestnik „foto-ruszenia” przedstawił zaledwie kilkanaście fotografii z przebogatego dorobku. Bo – choć robi zdjęcia stosunkowo od niedawna – wykonał ich już bardzo dużo. Wiele prac Kamila można obejrzeć w galerii na popularnym digarcie. Sporo z nich to tzw. street, czyli fotografia uliczna (uchwycone różne scenki obyczajowe).

Na wernisaż przybyło liczne grono kolegów i znajomych autora. Byli też niektórzy nauczyciele popularnego „Żeroma”. Kamil Łyziak, który nie krył radości ze swojej wystawy, marzy o pracy fotografa w dużej agencji i chciałby fotografię studiować. Póki co usiłuje znaleźć jakieś zajęcie, dzięki któremu zabrałby środki na dalsze zgłębianie tej sztuki.

Agnieszka Romanowska już zapowiada kolejne „foto-ruszenie” tym razem dość wyjątkowe, bo przeznaczone tylko dla… pań. Autorce projektu należą się słowa uznania za wytrwałość i wkład w popularyzację sztuki fotografii i jej nie tylko młodych autorów.

"Foto-ruszeniu'09" wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Prawie stały czytelnik 15-10-2009 21:58
Gratulacje dla Autora wystawy!!!
~Rudebwoy 16-10-2009 7:41
Pozdrówki Kamilu :) Sukcesów w dalszym fotografowaniu!
~Christ-of(f) Cancel-sky 19-10-2009 11:53
"1/365", Konrado... dwa razy ta sama literówka, a raczej "cyfrówka" ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group