Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2728
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ludzie ze „Skalnego Mostu” pomagają od trzech lat

Piątek, 25 października 2013, 8:35
Aktualizacja: Sobota, 26 października 2013, 7:31
Autor: Skal
Jelenia Góra: Ludzie ze „Skalnego Mostu” pomagają od trzech lat
Fot. Skalny Most
W sobotę, 19. października, Stowarzyszenie „Skalny Most” z Jeleniej Góry skończyło trzy lata. Z tej okazji, zamiast urodzinowej fety, była wycieczka dla młodzieży z Domu Dziecka Dąbrówka w Jeleniej Górze.

Stowarzyszenie „Skalny Most” to grupa pozytywnych, aktywnych i otwartych na nowe doświadczenia ludzi. Ich celem jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych, kształtowanie ich osobowości i dbanie, aby łatwiej było im odnaleźć się w rzeczywistości. Od 2010 roku stowarzyszenie organizuje wyjazdy, głównie w góry, warsztaty, zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla dzieci.

Nowy rok działający w „Skalnym Moście” zaczęli od gier i zabaw dla maluchów, które odbywają się co dwa tygodnie. Potem spotkali się z młodzieżą, żeby powspominać wyjazd z czerwca i zaplanować nową wycieczkę. Trzecią rocznicę stowarzyszenia członkowie spędzili z grupą z Dąbrówki na szklaku górnictwa kruszców wiodącym z Krobicy do Przecznicy. Dzieci zwiedziły kopalnię, przeszły ośmiokilometrowy szlak i dotarły do Przecznicy, by tam zanocować i spędzić czas m.in. poznając koniki polskie w lokalnej agroturystyce.

- Doszliśmy do wniosku, że nie mamy czasu na imprezy, a podsumowanie działań miało miejsce niedawno na zebraniu wyborczym. Wolimy spędzić czas z młodzieżą, działając. A mamy co robić – co dwa tygodnie zajęcia w dwóch grupach w Dąbrówce, planowanie kolejnych wyjazdów, pomoc lokalnej rodzinie zastępczej i ciągłe szukanie środków na działania – mówi Ola Florek, założycielka Stowarzyszenia „Skalny Most”.

Stowarzyszenie finansuje się z darowizn, niedużych projektów i każdy może im pomóc – nie tylko finansowo. Szczegółowe informacje na stronie: www.skalnymost.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group