Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9811
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ludzie kultury podsumowali rok

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 lutego 2017, 8:12
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2017, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbyło się wczoraj (13.02) noworoczne spotkanie z ludźmi kultury, które od czterech lat organizuje posłanka Zofia Czernow. Uczestnicy – oprócz wymiany doświadczeń i poglądów – mieli okazję zobaczyć fragmenty „Kontrabasisty” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza.

- Cieszę się, że ludzie przychodzą. Wiele u nas się dzieje, ale myślę, że stać nas na więcej. Na ogół brak finansów jest przyczyną, dlaczego nie możemy pokazać do końca na co nas stać – oceniła posłanka Zofia Czernow, która oprócz przedstawicieli instytucji kultury zaprosiła również przedsiębiorców wspierających sztukę w różnej postaci.

Zdaniem posłanki najważniejsze wydarzenia, które w minionym roku odbyły się w Jeleniej Górze to przede wszystkim te w Muzeum Karkonoskim, jak np. wystawa szkła barokowego, rysunki z Michałem Aniołem na czele, a także inne imprezy, jak chociażby festiwal ZOOM Zbliżenia czy Krokus Jazz Festiwal. - W ubiegłym roku odbyło się wiele cennych wydarzeń, to był dobry rok – stwierdziła Gabriela Zawiła, dyrektorka Muzeum Karkonoskiego, dla której najważniejszą wystawą roku było „Śląskie szkło barokowe”.

Dla Jeleniogórskiego Centrum Kultury to był równie udany rok – przede wszystkim ze względu na kolejną edycje Krokus Jazz Festiwalu, jednak bardzo ważną wiadomością dla miłośników kultury było też otrzymanie dofinansowania z funduszy unijnych dwóch projektów, dzięki czemu po rocznej przerwie wróci Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA. Przez najbliższe 3 lata finansowanie zapewnione mają dzięki temu m.in. takie imprezy, jak Art&Glass Festiwal, Liga Rocka czy Krokus Jazz Festiwal. Póki co brakuje finansowania na Barejadę, ale jak zapewnia dyrektor Jarosław Gromadzki, są pomysły na ten festiwal i jeśli uda się znaleźć finansowanie – może on powrócić w zmienionej, atrakcyjniejszej formie.

- To był najważniejszy rok w mojej karierze aktorskiej – przyznał Krzysztof Rogacewicz, który wykonaniem monodramu „Kontrabasista” znalazł się wśród zwycięzców festiwalu United Solo w Nowym Jorku. - Najważniejsi są widzowie, nie robiłem tego monodramu pod żaden festiwal, tylko dlatego, że ten tekst mnie porwał – dodał K. Rogacewicz, który pracuje nad kolejnym monodramem, który zaprezentuje nie wcześniej, niż jesienią 2017 roku.

Z kolei Tomasz Janczak przyznał, że Jeleniej Górze potrzeba więcej funduszy na kulturę. - Myślę, że ciekawymi pomysłami będziemy w stanie zachęcić nie tylko naszych organizatorów, ale też sponsorów. Nasz region może wyprodukować coś nawet na miarę ogólnopolską – zapowiada dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~ 14-02-2017 8:44
Szkoda że nie oceniła swojej kultury która zaprezentowała w sejmie czym pani Czernow chce zaimponować pani czas dobiega końca tak jak rybybie wyjętej z wody
~kulturnik 14-02-2017 8:58
A czy mówiła coś Zofia Czernow o swojej kulturze w czasie blokady Sejmu, o kulturze swojego ugrupowania, o kulturze debaty publicznej, którą prowadzą, itp.? Spotkanie z Ludźmi Kultury było niebywałą okazją do wygłoszenia prawdziwego credo w temacie kulturalnego stylu bycia.
kazimierzp 14-02-2017 9:14
Jeżeli dla kogoś szczytem finezji, kultury i subtelności jest pani poseł Pawłowicz, a umiejętności debatowania wzorcem pan prokurator obecnie poseł Piotrowicz to nie dziwię się wcześniejszym wpisom!;-)
~ 14-02-2017 9:20
a mowi sie ze w instytucjach kultury jest zatrudnionych za duzo osob sadzac po pustej sali chyba tak nie jest.
~ 14-02-2017 9:44
Pani kazimierzup pamiętając pana jeszcze z WDI wiele o panu też nie można powiedzieć wiec krytykując innych trzeba się przyznać do błędów koleżanki CZ
~st 14-02-2017 10:03
Szanowny panie Kazimierzu nie akceptuję finezji pani Pawłowicz i pana Piotrowicza ale też nie wyobrażam sobie akceptacji kultury blokowania mównicy i uniemożliwiania pracy parlamentu oraz agresji i wyzwisk, które miały miejsce podczas wizyty pewnej Pani minister.
~ja 14-02-2017 11:38
do 10:03 A ja nie akceptuję "komunistów i złodziei", "drugiego sortu", "ludzi specjalnej troski" itp. w wykonaniu prominentnych działaczy różnych partii. Profesjonalizm i merytoryczna dyskusja została zastąpiona przez prostackie, wręcz chamskie odzywki.
~@kazimierzp 14-02-2017 12:10
Porównajmy bezstronnie osiągnięcia Czernow i Pawłowicz. [ Wykształcenie ] ZC: mgr. Ekonomii. KP: doktor habilitowany nauk prawnych. [ Najwyższe stanowisko ] ZC: prez. Jelonki. KP: Sędzia Trybunału Stanu. [ Osiągnięcia ] ZC: brak szczególnych. KP: uczestniczka Okrągłego Stołu, 90 publikacji naukowych, 50 opinii i ekspertyz prawnych na zlecenie Sejmu i Senatu, Kancelarii Prezydenta RP oraz centralnych i naczelnych organów państwowych.
~Beata Sz. 14-02-2017 12:44
Nie zdradzaj tyle z przeszłości swojej ukochanej, bo ją koledzy z własnej partii zjedzą: doktorat w czasach komuny - źle, uczestniczka okrągłego stołu - bardzo źle...
~do @kazi...z 12:10 14-02-2017 13:20
Zapomniałeś jeszcze dodać, że Pawłowicz jest w stanie powiedzieć każdą głupotę. W e dzisiejszych czasach sest to jedyna drogo do sukcesu.
kazimierzp 14-02-2017 13:22
@12:10 nie dyskutowaliśmy o stopniach naukowych, ale o kulturze bycia! Znam wielu ludzi z wykształceniem podstawowym z ogromnym taktem i kulturą bycia, znam też profesorów czy doktorów bardzo prymitywnych w zachowaniu, zwłaszcza w stosunku do innych ludzi! Niestety, ale pani Pawłowicz, jak dla mnie, do takich się zalicza! Co do tych robiących osobiste wycieczki w moja stronę! Kiedyś rycerskość nakazywała występować przeciw "z otwartą przyłbicą", a nie skrycie. Przykro mi że tak wielu tchórzy usiłuje istnieć na forach bojąc się jawnie głosić swoje racje! Więcej odwagi małe trolle! Ciekawe kto jest bardziej wiarygodny dla czytelnika? Anonim czy się podpisujący!?!
~@kazimierzp 14-02-2017 13:48
Żeby ocenić jej "kulture bycia" należałoby znać ją osobiście. To co ty oceniasz jest jej medialnym wizerunkiem wykreowanym przez jej przeciwników politycznych. Jeśli chodzi o "finezje i subtelność" może być tak, że mylisz te cechy z głupotą i brakiem inteligencji jej interlokutorek. Podczas programów TV te kobitki nie są wstanie przeciwstawić się argumentom i wiedzy Pawłowicz dlatego siedzą cicho i przewracają oczami a ty odbierasz to jako finezje.
~ 14-02-2017 14:16
Czernow brakuje mi wulgaryzmów na twój temat co ty robisz na tych zdjęciach twoje miejsce w sejmie przy blokadzie mównicy chciał bym użyć paru wulgaryzmów i epitetów w twoim kierunku ..................................................................................................................................................................................................................... z pozdrowieniami
~ 14-02-2017 14:26
Ludzie kultury podsumowali rok Ja się was pytam k......y od kultury gdzie byliście jak były likwidowane Polskie zakłady gzie byliście k.....y jak z Polski wyjeżdżały miliony Polaków gdzie k......y od kultury byliście jak tysiące Polaków popełniało samobójstwa z braku perspektyw na życie w Polsce Historia was rozliczy kreatury
~ 14-02-2017 15:20
Czernow i kultura !!!!!
~kulturnik 14-02-2017 16:23
Ludzie, nie trzeba się kłócić, wszak pustawa sala świadczy jak bardzo uwielbiana jest osoba od zasad kultury przy sejmowej mównicy.
~Gość 14-02-2017 18:05
No i nasza gwiazda Czernow na czele tej bandy PO donosicieli i nierobów pierwsza ,aż dziw bierze że jeszcze ktoś na tą Czernow głosuje
~zxzx 14-02-2017 19:14
a ta na foto to kto? Pewnie też jakaś kólturalna inaczej.
~TEYO 14-02-2017 20:03
I NA TO idą moje PODATKI !!! SKANDAL !!!! Brawo pani czernow .
~ab 14-02-2017 21:27
niewielu tych ludzi kultury.
~Michał M 14-02-2017 21:39
Spotkanie musiało być bardzo interesujące :-) Najlpiej obrazuje to zdjęcie 28 w a tle :-) ... senny Pan chyba z kultury ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group