Zalogowanych: 14

Jeżów Sudecki: Lotnik wiosną bez formy

Sobota, 31 marca 2018, 20:50
Aktualizacja: 21:11
Lotnik Jeżów Sudecki po bolesnej porażce w Zebrzydowej (0:2), przed własną publicznością również zawiódł swoich kibiców przegrywając kolejny mecz z niżej notowanym rywalem. W sobotnim (31.03) starciu 18. kolejki klasy okręgowej podopieczni Artura Milewskiego ulegli Granicy Bogatynia 0:2.

Po wyjazdowej porażce z drużyną ze strefy spadkowej, kibice Lotnika liczyli na rehabilitację w spotkaniu przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim. Od pierwszych minut na boisku wiało nudą, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Walka toczyła się głównie w środkowej części boiska, a pierwszą okazję do poderwania się z ławek, miejscowi kibice mieli przypadkowo w 24. minucie, kiedy to dośrodkowanie Białkowskiego z odległości ponad 30 metrów od bramki uderzyło niespodziewanie w poprzeczkę. Pięć minut później goście przeprowadzili kluczową akcję dla tej części gry. Wymiana piłki Rakoczego z Derą zakończyła się strzałem tego drugiego i ekipa z Bogatyni cieszyła się z objęcia prowadzenia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale i okazji ku temu praktycznie nie było.

Po zmianie stron jeżowianie coraz odważniej dążyli do odwrócenia losów spotkania, ale nie byli w stanie znaleźć sposoby na szeregi obronne Granicy, szczególnie braci Gilewskich, którzy są czołowymi piłkarzami drużyny z Bogatyni. Gospodarze otwierając się narażali się na kontrataki, a zadanie mieli jeszcze bardziej utrudnione, gdy w akcji ratunkowej Sylwester Wersocki zapracował na czerwoną kartkę. W końcówce spotkania przyjezdni zadali drugi cios, a jego autorem był Augustyn. Ostatecznie Lotnik uległ Granicy 0:2 i pragnienia powrotu do IV ligi przechodzą coraz bardziej w sferę marzeń. Podopieczni Artura Milewskiego zajmują czwarte miejsce w tabeli okręgówki i tracą już do lidera 11 punktów. W następnej kolejce zagrają w Pieńsku z miejscowym Hutnikiem.

Lotnik Jeżów Sudecki - Granica Bogatynia 0:2 (0:1)
Gole: 0:1 Dera (29'), 0:2 Augustyn (88'). Czerwona kartka: Wersocki (Lotnik, 79').
Lotnik: Jarosz - Bereźnicki, Białkowski, Kierlik, Niemirski, Krupa, Borukh, Górski, Wersocki, Kieć, Ziomek. Rezerwowi: Madej, Pelowski, Piwiński, Wyka, Zawadzki, Masel.
Granica: M. Gilewski - Kaniowski, Chyła, J. Gilewski, Nowak, Kolosovskyi, Augustyn, Kostrzewa, Rakoczy, Grabowski, Dera. Rezerwowi: Borek, Bartnicki, Misiurek, Michalik, Stefanek, Krawczyk.