Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 lipca 2007, 16:03
Autor: ROB
Zespół z Jeżowa pokonał Piasta Bolków 6:3 grając w eksperymentalnym składzie.

W drużynie gospodarzy wystąpiło kilku nowych zawodników. Od pierwszej minuty grali Mariusz Kowalski – Ciepiela (przeszedł z Karkonoszy) oraz Igor Pierebiejnos (KKS Jelenia Góra). Obaj zaprezentowali się bardzo dobrze, jednak Ukrainiec pod koniec pierwszej połowy doznał kontuzji i najprawdopodobniej nie będzie grał w ekipie z Jeżowa. W drugiej połowie na boisko wszedł Mateusz Kraiński, który zamierza przejść do Lotnika z Orła Mysłakowice.

Ostre strzelanie rozpoczęło się już w 2 minucie, po błędzie bramkarza przyjezdnych, który za słabo wybił piłkę. Skrzętnie wykorzystał to Michał Zieliński. Chwilę później Zbigniew Nowak minął obrońcę Lotnika i strzałem z 10 metrów wyrównał. W 8 minucie piękną akcją popisali się gospodarze. Igor Pierebiejnos zagrał ze środka na prawą stronę do Dariusza Marciniaka, a ten wyłożył piłkę Mariuszowi Kowalskiemu-Ciepieli. Napastnikowi nie pozostało nic innego, jak skierować ją do bramki. W 22 minucie na 3:1 dla Lotnika podwyższył Michał Gołąb, wykorzystując znakomite podanie od Zielińskiego. Chwilę później bramkarz Jarosław Raus wygrał pojedynek ze Zbigniewem Nowakiem na przedpolu, jednak odbitą piłkę do pustej bramki skierował Dariusz Nowak.

W 42 minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Kamil Bojanowski. Minął kilku obrońców i technicznym strzałem zaskoczył bramkarza Piasta.

W drugiej połowie trener Marek Herzberg wprowadził na boisko kilku juniorów. W 70 minucie było już 5:2. Kamil Grabski wykorzystał niezdecydowanie obrońców gości i skierował piłkę do siatki. W 54 minucie sędzia podyktował rzut karny dla bolkowian, którego na bramkę zamienił Bartosz Klimek.

Wynik ustalił Mariusz Kowalski-Ciepiela, który otrzymał dokładne podanie od Grabskiego i z kilku metrów wepchnął piłkę do bramki rywala.
Lotnik zaprezentował się z dobrej strony. Kilku piłkarzom brakowało nieco świeżości, ale nic dziwnego. Ostatnio podczas treningów wbiegali na... Górę Szybowcową.

<b>Lotnik Jeżów &#8211; Piast Bolków 6:3 (4:2)</b>
Bramki: Zieliński 2&#8217;, Kowalski &#8211; Ciepiela 8&#8217; i 78&#8217;, Gołąb 22&#8217;, Bojanowski 43&#8217;, Grabski 70&#8217; oraz Zbigniew Nowak 4&#8217;, Dariusz Nowak 27&#8217;, Klimek 74&#8217; k
W takim składzie Lotnik rozpoczął mecz: Raus &#8211; Jończy, Idzi, Winiarski, Pierebiejnos &#8211; Bojanowski, Gołąb, Marciniak, Grabski &#8211; Zieliński, Kowalski &#8211; Ciepiela.