Kotlina Jeleniogórska: Lotnik lepszy w meczu na szczycie!

Środa, 30 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2006, 23:36
Autor: Agnieszka Rafińska
Piłkarze z Jeżowa Sudeckiego pokonali dzisiaj na własnym boisku Czarnych Lwówek 2:1 (0:0).

Mecz rozpoczął się od spokojnej gry obu drużyn. Pierwszą groźną akcję w 10 minucie przeprowadził Romaniak, który dośrodkowywał do Kondraciuka a ten minął się z piłką. Potem już gra należała zdecydowanie do przyjezdnych. Najpierw strzał Antoniego Podobińskiego obronił Raus. Potem Wrona podał do Bowszysa, a ten sam na sam z bramkarzem Lotnika trafił minimalnie obok słupka. Chwilę później ponownie atakuje A. Podobiński i po raz kolejny piłka mija bramkę gospodarzy. Kolejna sytuacja dla Czarnych. Dośrodkowanie Wrony złapał Raus, lecz piłka wyleciał mu z rąk. Dopadł do niej A. Podobiński i trafił w słupek. Piłkarze z Jeżowa praktycznie nie istnieli w pierwszej połowie. Defensywa „Lotników” nie spisywała się najlepiej. Raz po raz kolejne akcje przeprowadzali Czarni. Blisko zdobycia bramki był ponownie A. Podobiński, lecz po jego strzale głową piłka minęła bramkę jeżowian. Była to ostatnia sytuacja pierwszej połowy, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę piłkarze Lotnika wyszli zmotywowani przez trenera Marka Herzberga, który w przerwie użył mocnych słów aby podbudować swoich podopiecznych. Od początku drugiej części przewagę mieli miejscowi. Ich akcje jednak nie przynosiły pożądanego skutku w postaci bramki. Na gola kibice musieli czekać do siedemdziesiątej minuty. Wtedy to Kondraciuk będąc sam na sam z golkiperem gości dał prowadzenie Lotnikowi. Radość jeżowian trwała niecałą minutę. Po wznowieniu gry od razu do ataku przeszli goście. W zamieszaniu podbramkowym Wrona pokonał Rausa. „Lotnicy” nie poddawali się jednak i dążyli do zdobycia drugiego gola. Udało im się to na pięć minut przed końcem spotkania. Ponownie będąc sam na sam z bramkarzem do siatki rywala trafił Kondraciuk. Ku uciesze zgromadzonej publiczności wynik już do końca nie uległ zmianie. Lotnik w meczu na szczycie pokonał Czarnych Lwówek 2:1.

<b>Lotnik Jeżów Sudecki – Czarni Lwówek 2:1 (0:0)</b>
1:0 Kondraciuk 70 min.
1:1 Wrona 71 min.
2:1 Kondraciuk 85 min.