Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7023
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Los Miedzianki nie jest im obojętny

Wtorek, 23 sierpnia 2016, 8:17
Aktualizacja: Środa, 24 sierpnia 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Los Miedzianki nie jest im obojętny
Fot. Użyczone
W minioną sobotę (20.08) ponad 20 osób spotkało się przy Starym Browarze w Miedziance, by wspólnymi siłami posprzątać dawny rynek oraz działkę popałacową.

Z pozytywnym odzewem na apel o wsparcie akcji sprzątania Miedzianki odpowiedzieli ludzie z Wrocławia, Jeleniej Góry, a nawet jedna z rodzin przyjechała specjalnie z Lipska (Niemcy). - Uczestnicy posprzątali teren dużych tablic w centrum, czyli dawny rynek oraz działkę popałacową, szykując tym samym miejsce na ognisko, które odbyło się na zakończenie spotkania.

Wsparcie okazał Browar Miedzianka zapewniając społecznikom zimne napoje. Z pomocą przyszedł też Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy Janowice Wielkie. - Wszyscy włączają się aktywnie w nasze działania i mają zamiar wrócić. Była fantastyczna atmosfera i wydaje mi się, że z tego mogą narodzić się bardzo fajne relacje koleżeńskie – powiedziała Anna Gomułka ze Stowarzyszenia Faktor.

- Chcemy przywrócić Miedziankę nam wszystkim. Wiadomo, nie odbudujemy miasta, ale można je przywrócić w sensie mentalnym, pamięci i właśnie kulturalnego miejsca spotkań, imprez, warsztatów, teatru, wystaw – dodają organizatorzy akcji.

Następna akcja późną jesienią. - Jak liście opadną, będzie dalsze wycinanie samosiejek oraz przerzedzanie gąszczu na działce popałacowej – zapowiadają członkowie Stowarzyszenia Faktor.

Tymczasem już dzisiaj (23.08) o godz. 11:00 kolejna propozycja – wycieczka z Mniszkowa do Miedzianki, a w niedzielę (28.08) Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, podobnie jak przed rokiem, wystawi „Miedziankę” w Miedziance.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group