Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3549
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lokatorzy z Komedy Trzcińskiego czekają na wodę

Środa, 31 października 2012, 14:37
Aktualizacja: 14:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Lokatorzy z Komedy Trzcińskiego czekają na wodę
Fot. Archiwum
Dzisiaj (31.10) do godz. 20.00 ma zostać usunięta awaria na sieci wodociągowej, przez którą mieszkańcy dwóch budynków przy ul. Komedy Trzcińskiego 2 i 4 w Jeleniej Górze od wczoraj nie mają wody. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, do której należy sieć, miała problem w ustaleniu miejsca awarii, bo rury biegną pod drogami i chodnikami. Prace zlecono spółce Wodnik, który dzisiaj o godz. 11.30 specjalistycznym sprzętem ustaliła miejsce pęknięcia.

W tej sprawie zgłosili się do nas mieszkańcy budynków, w których od wczoraj krany są suche. Obawiali się oni, że zostaną pozostawienia bez wody na długi weekend.

- Wczoraj wywieszono nam karteczkę na drzwiach, że jest awaria i woda będzie dostarczana w określonych godzinach, około trzy raz w ciągu dnia – piszą nasi Czytelnicy. - Nikt nie poinformował nas, do kiedy będzie taki stan. Tymczasem okazało się, że ciśnienie w kranach we wskazanych godzinach jest tak małe, że trzeba było stać z kubkiem i czekać aż nakapie do niego woda. Nie możemy się umyć, ani nic ugotować czy nawet spłukać toalety. Idzie długi weekend. Wielu z nas spodziewa się rodzin, które przyjadą na groby bliskich. Co my mamy zrobić ? – pytali mieszkańcy z ul. Komedy Trzcińskiego, którzy prosili o pomoc.

Wiceprezes spółki Wodnik Mariola Lipińska informowała nas, że o godz. 11.30 sprzętem specjalistycznym ustalono miejsce awarii i rozpoczęto rozkopywanie miejsca, w którym pękła rura.

- Obecnie prace już trwają. Do godz. 20.00 awaria powinna zostać usunięta – mówi Sławomir Cybulski, kierownik działu technicznego Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group