Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11348
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lokale nie na sprzedaż

Czwartek, 18 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 17:05
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Wyłączenie ze sprzedaży ponad 2300 lokali mieszkalnych planują władze Jeleniej Góry. Miasto chce zostawić do swojej dyspozycji ok. 20 proc. posiadanych zasobów. Projekt uchwały w tej sprawie na razie nie zdobył poparcia komisji gospodarki komunalnej i komisji rozwoju rady miejskiej.

- Na pewno nie uda się nigdy sprywatyzować całego zasobu mieszkaniowego, bo część ludzi nie jest po prostu tym zainteresowana, innych z kolei na to nie stać. Poza tym miasto musi dysponować pewną pulą mieszkań dla osób najuboższych, niezaradnych życiowo, czy nawet dla wychowanków domów dziecka - mówi Józef Sarzyński, wiceprezydent miasta.

Znakomita większość mieszkań, których miasto nie chce się pozbywać, to lokale w budynkach starych. Ale są też i mieszkania na Zabobrzu oraz w kamienicach niedawno remontowanych. Głównym kryterium typowania tych lokali było wskazywanie budynków, w których lokatorzy nie złożyli wniosków o wykup mieszkań.

Zdaniem Jerzego Łużniaka, przewodniczącego komisji gospodarki komunalnej rady miejskiej, władze miasta zaproponowały zbyt dużą ilość mieszkań, które nie będą sprywatyzowane.

- Najpierw powinniśmy określić, czy miasto powinno zostawić do swojej dyspozycji tylko lokale socjalne, czy także mieszkalne. Gmina nie ma obowiązku dawać mieszkań, ale w różny sposób może pomagać w ich zdobywaniu - dodaje Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
10
Tak
50%
Nie
30%
Ciężko powiedzieć
20%
Nie interesuję się polityką
0%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group