Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: ŁKS przedłużył szansę na awans

Niedziela, 10 kwietnia 2022, 7:15
Aktualizacja: 7:26
Sobotnie pojedynki w turnieju półfinałowym o awans do I ligi kobiet odpowiedziały na kluczowe pytania - kto awansował, kto ma jeszcze szansę, a kto po niedzielnym starciu zakończy rozgrywki. Niezwykle zacięty był mecz pomiędzy ŁKS-em MSMS Łódź a Ogniwem Szczecin.

Pierwsza kwarta należała do ekipy ze Szczecina. W 9. minucie na tablicy wyników było 9:17, ale w końcówce łodzianki doszły na 14:17. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęły koszykarki ŁKS-u, które na przerwę schodziły przy prowadzeniu 26:22. Po zmianie stron trwała wyrównana walka z lekkim wskazaniem na ŁKS (37:32 po 30 minutach). W 37. minucie radość na ławce Ogniwa była ogromna, bowiem szczecinianki ponownie objęły prowadzenie (41:42). Zacięta końcówka skończyła się równym bilansem punktów (47:47), więc potrzebna była dogrywka. Przez 5 dodatkowych minut żaden z zespołów nie wypracował sobie przewagi, a na 4 sekundy przed końcem pierwszej dogrywki wyrównała Elżbieta Giedrojć. Kolejne 5 minut już przyniosło rozstrzygnięcie - ekipa Bartosza Słomińskiego wygrała 16:12, a cały mecz 68:64.

Dzięki wygranej ŁKS pozostaje w grze o awans do turnieju finałowego. Decydujący mecz rozegra w niedzielę z bezpośrednimi rywalkami z Ikara Niepołomice (godz. 10:00 w hali KPSW).

ŁKS MSMS Łódź – Ogniwo Szczecin 68:64 (14:17, 12:5, 11:10, 10:15, d1: 5:5, d2: 16:12)

ŁKS: Adamus 13, P. Kawczyńska 10, M. Kawczyńska 9, Strugarek 8, Kobza 7, Gortat 6, Dzięciołowska 6, Sierakowska 5, Puchacz 2, Tomczak, Plewa.
Ogniwo: Fałat 18, Giedrojć 13, Boniewska 13, Michałowska 12, Norko 2, Szymoniak 2, Sobolewska 2, Flisak 2.
Sędziowali: Rafał Szwej, Krzysztof Fila.