Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: List otwarty do prezydenta Jeleniej Góry od mieszkańca

Wtorek, 5 sierpnia 2014, 12:02
Aktualizacja: 12:03
Autor: Wojciech Jankowski
Wielce Szanowny Panie Prezydencie, wnoszę o jak najszybsze zakazanie wstępu turystom, zarówno krajowym, jak i zagranicznym, na jeleniogórski deptak, to znaczy na ulice 1. Maja oraz Marii Konopnickiej.

Wniosek swój motywuje tym, że wzmiankowani turyści nieodpowiedzialnym swoim zachowaniem stwarzają codziennie poważne zagrożenie katastrofą w ruchu lądowym. Spostrzegłszy bowiem znaki zakazu ruchu wszelkich pojazdów ustawione przed deptakiem nie tylko nań wchodzą, ale i bezmyślnie spacerują, i to nierzadko samym środkiem. Zmusza to kierowców samochodów jeżdżących deptakiem do używania sygnałów dźwiękowych, a nawet zmniejszania prędkości, kiedy turyści, szczególnie starsi wiekiem, nie dość żwawo uskakują przed nadjeżdżającymi pojazdami.

Zakaz nie musi obowiązywać jeleniogórzan, ci bowiem świadomi są tego, że na mocy zwyczajowego bezprawia na deptaku odbywa się intensywny ruch samochodowy. Kiedy muszą tamtędy przechodzić, z roztropnością tak charakterystyczną dla mieszkańców naszego pięknego skądinąd miasta, skradają się pod ścianami nie stwarzając poważnego zagrożenia dla samochodów.

Z należną czcią i poważaniem
Wojciech Jankowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group