Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3143
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja. CONTRASTS w JCK

Sobota, 29 października 2011, 9:44
Aktualizacja: 9:47
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja. CONTRASTS w JCK
Fot. Petr
Wczoraj, 28 października w „Galerii Pod Brązowym Jeleniem” w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja 60 odbyła się inauguracja wystawy CONTRASTS, będącej sumą dokonań młodych artystów z firmy non profit o nazwie BEYOND 07.

Założone w roku 2007 przez Markusa Lange – niemieckiego skateboardera, studenta mediów i sztuki designu – BEYOND 07 pojmowane jest dzisiaj nie tylko jako firma, lecz także postawa lifestylowa będąca połączeniem między sztuką, modą, muzyką, zabawą i skateboardingiem. I taka jest też wystawa CONTRASTS; suma czteroletnich dokonań dwunastu młodych artystów z BEYOND 07: przedsiębiorstwa non profit, które wszystkie zyski albo przeznacza na wsparcie dla organizatorów najróżniejszych imprez, albo na nowe projekty.

– Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja – to nasza filozofia. Filozofia, którą kierujemy się od czterech lat, i której odzwierciedlenie stanowi wystawa CONTRASTS. Jestem niezmiernie zadowolony, że mogę pokazać wam to co do tej pory zrobiliśmy. Tu, w Jeleniej Górze - mówił podczas inauguracji wystawy w „Galerii Pod Brązowym Jeleniem” Markus Lange.

Swoją drogą, warto zobaczyć albowiem wystawa CONTRASTS to swoisty „pomost” pomiędzy projektem graficznym, ilustracją, fotografią, a rzeczami niezbędnymi do jazdy na deskorolce, pieczołowicie wykańczanymi i uszlachetnianymi w Niemczech. Coś, co z pewnością wprawi w nie lada zdumienie – szczególnie miłośników skateboardingu.

– CONTRASTS to wyjątkowa wystawa gdyż obrazująca prawdziwą pasję. To, co młodzi, a przy tym niezwykle uzdolnieni ludzie kochają, czym żyją i czym chcą się dzielić z innymi. Co więcej, jest to bardzo ciekawy przykład „rzemiosła totalnego”, łączącego ze sobą w jedno przeróżne dziedziny sztuki, techniki i mediów. Serdecznie zapraszam jeszcze przez miesiąc – zachęca do oglądania Mirosław Kula, kurator wystawy, pracownik JCK.

Wystawa CONTRASTS jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group