Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3814
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja. CONTRASTS w JCK

Sobota, 29 października 2011, 9:44
Aktualizacja: 9:47
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja. CONTRASTS w JCK
Fot. Petr
Wczoraj, 28 października w „Galerii Pod Brązowym Jeleniem” w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja 60 odbyła się inauguracja wystawy CONTRASTS, będącej sumą dokonań młodych artystów z firmy non profit o nazwie BEYOND 07.

Założone w roku 2007 przez Markusa Lange – niemieckiego skateboardera, studenta mediów i sztuki designu – BEYOND 07 pojmowane jest dzisiaj nie tylko jako firma, lecz także postawa lifestylowa będąca połączeniem między sztuką, modą, muzyką, zabawą i skateboardingiem. I taka jest też wystawa CONTRASTS; suma czteroletnich dokonań dwunastu młodych artystów z BEYOND 07: przedsiębiorstwa non profit, które wszystkie zyski albo przeznacza na wsparcie dla organizatorów najróżniejszych imprez, albo na nowe projekty.

– Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja – to nasza filozofia. Filozofia, którą kierujemy się od czterech lat, i której odzwierciedlenie stanowi wystawa CONTRASTS. Jestem niezmiernie zadowolony, że mogę pokazać wam to co do tej pory zrobiliśmy. Tu, w Jeleniej Górze - mówił podczas inauguracji wystawy w „Galerii Pod Brązowym Jeleniem” Markus Lange.

Swoją drogą, warto zobaczyć albowiem wystawa CONTRASTS to swoisty „pomost” pomiędzy projektem graficznym, ilustracją, fotografią, a rzeczami niezbędnymi do jazdy na deskorolce, pieczołowicie wykańczanymi i uszlachetnianymi w Niemczech. Coś, co z pewnością wprawi w nie lada zdumienie – szczególnie miłośników skateboardingu.

– CONTRASTS to wyjątkowa wystawa gdyż obrazująca prawdziwą pasję. To, co młodzi, a przy tym niezwykle uzdolnieni ludzie kochają, czym żyją i czym chcą się dzielić z innymi. Co więcej, jest to bardzo ciekawy przykład „rzemiosła totalnego”, łączącego ze sobą w jedno przeróżne dziedziny sztuki, techniki i mediów. Serdecznie zapraszam jeszcze przez miesiąc – zachęca do oglądania Mirosław Kula, kurator wystawy, pracownik JCK.

Wystawa CONTRASTS jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
139
Nigdy
24%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group