Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3123
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lewica kontratakuje ratusz

Wiadomości: JELE NIA GÓRA
Środa, 9 grudnia 2009, 15:18
Aktualizacja: 15:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy te oczy mogą kłamać? – pod takim hasłem działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej poddali dziś totalnej krytyce trzy lata rządów ekipy Marka Obrębalskiego. Czy mieli jakieś rady dla prezydenta? Nie, bo i tak nikogo nie słuchał i nie będzie słuchał. Zapachniało początkiem kampanii wyborczej 2010.

– Pozwolę sobie na pewną złośliwość wobec prezydenta – powiedziała przewodnicząca regionalnego SLD Grażyna Malczuk. – Z jego sloganu wyborczego sprzed trzech lat najważniejsze były słowa: zaufanie, doświadczenie i pewność. Po trzech latach wychodzi, że doświadczenie prezydenta jest tylko akademickie. Zamiast zaufania mamy zadufanie a zamiast pewności – tupet – podkreśliła radna lewicy.

Grażyna Malczuk z Jerzym Pleskotem i Józefem Sarzyńskim nie zostawili na Marku Obrębalskim suchej nitki. Przedstawili obraz miasta, które do 2006 roku się rozwijało, a przez ostatnie trzy lata żyło tylko i wyłącznie dzięki planom i zamierzeniom z tamtego okresu. Oskarżyli Marka Obrębalskiego, że sam nie zrobił, tylko przypisuje sobie zasługi poprzednich ekip. – Prezydent powinien być omnis confundat, cały zawstydzony – uczenie rzekł Józef Sarzyński.

Były zastępca prezydenta w czasach prezydentury Józefa Kusiaka (1998 – 2006) poddał druzgocącej krytyce dokument wydany kilka dni temu przez Marka Obrębalskiego, w którym szef miasta podsumował swoje trzy lata. – Tu nie ma żadnych sukcesów, są tylko działania kontynuowane oraz takie, które każdy prezydent robić powinien – powiedział J. Sarzyński.

Uznał za niestosowne chwalenie się budową Pasażu Grodzkiego. – Działania przed budową tego obiektu były prowadzone na szkodę miasta i określone służby zajmą się tym – prorokował zastępca szefa rady miejskiej. Wytknął też prezydentowi Obrębalskiemu niedociągnięcia formalne przed budową Castoramy, które mogą przyczynić się do utrudnień w ruchu, bo nie została rozwiązana kwestia dojazdu do marketu i uporządkowania skrzyżowania Grunwaldzka – Jana Pawła II.

Józef Sarzyński podkreślił też, że w miarę dobra sytuacja gospodarcza nie jest zasługą prezydenta, ale samych mieszkańców i ich aktywności. Bez entuzjazmu wypowiedział się o termach cieplickich. Ich lokalizacja – zdaniem SLD – jest zła, bo nie pozwala na rozwój infrastruktury, a sposób finansowania bardzo dla miasta niekorzystny (tylko 40 procent dotacji). – Miasto będzie dopłacać do tego obiektu nawet milion euro rocznie, a to zabierze środki na inne inwestycje – prorokował Sarzyński.

Jerzy Pleskot przedstawił apokaliptyczną wizję Jeleniej Góry, gdzie coraz mniejsze jest bezpieczeństwo socjalne, przybywa ludzi objętych pomocą MOPS, brakuje mieszkań socjalnych i noclegowni dla kobiet. Zarzucił samorządowcom z ratusza, że zwlekają z oddaniem do użytku nowej siedziby straży miejskiej. Kolejna sprawa to monitoring, który – co prawda będzie – ale za późno. – Dlaczego nie podepnie się instalacji pod starą komendę, skoro od ukończenia nowej władze uzależniały uruchomienie monitoringu? – pytał J. Pleskot.

– Czy te oczy mogą kłamać? – zapytała na koniec Grażyna Malczuk. – Wygląda na to, że tak – odpowiedziała. Działacze lewicy podkreślili, że nie będą dawali żadnych rad Markowi Obrębalskiemu, bo mając większość w radzie i tak się nikogo nie będzie słuchał. – A ludziom nie trzeba fajerwerków tylko spokoju, stabilnej pracy i bezpieczeństwa – dodali.

Trudno było nie odnieść wrażenia, że ta zupełnie nie konstruktywna krytyka, z wieloma akcentami populistycznymi, to pierwsze przedwyborcze uderzenie SLD w ekipę ratusza i jej szefa. Grażyna Malczuk powiedziała, że jeszcze nie wie, czy będzie kandydowała na najwyższy urząd w mieście. Podkreśliła jednak, że SLD zaskoczy mieszkańców dobrym programem. – O sprawach personalnych będzie mowa w marcu – zapowiedziała wspominając jedynie, że brane jest pod uwagę sześć osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~racja 9-12-2009 15:53
Jelenia Góra coraz bardziej idzie na dno
~kosmetolożka 9-12-2009 15:58
Fajna fota, nie pomoże już nic nawet operacja plastyczna.
~do Państwa z SLD 9-12-2009 16:18
Mamy 2009 r. Nie 1949. Ani nawet 1989. Ale jeśli już to JAKIE TO SUKCESY z lat rządzenia SLD w Jelonce? Wymieńcie Państwa chociaż 5 przykładów. Śmieszne jest to, że choć wyborcy powiedzieli tej formacji NIE i mówią nadal ( wystarczy spojrzeć na sondaże ) to ... Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym, jutro wszystkim my! Bój to będzie ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. DO WIDZENIA ! Panie Kusiak, Pleskot, Sarzyński i Pani Malczuk!
~Mr.Sax 9-12-2009 16:32
Ahh ta młodość i witalność;)
~LRR 9-12-2009 16:50
Choc nie sympatyzuje z lewica, nie trudno zgodzic sie z wieloma zarzutami. Osobiscie staram sie rozdzielic ocene dzialan PO (w regionie i w kraju) od dzialan Obrebalskiego w Jeleniej Gorze. Do zarzutow lewicy dodam, wysoka cene jaka jeleniogorzanie placili za fanaberje Obrebalskiego zwiazane z zatrudnianiem prawnikow, reorganizacjami w urzedzie, odprawami, nowymi etatami, itp. Przypomne niewykorzystane okazje i zmarnowane szanse na promocje jak chocby szumnie zapowiadany jubielusz miasta. Kleski wielkich inicjatyw, ktore na wielkich oczekiwaniach sie zakonczyly, jak chocby konkurs na logo miasta. Ponadto za rzadow SLD, a wczesniej i UW sytuacja jeleniogorskiego sportu nie byla tak tragiczna jak za Obrebalskiego.
~Wujek 9-12-2009 17:13
Jeżeli PO szybko nie odetnie się od prezydenta, to w nadchodzących wyborach będzie miała kłopoty.
~sami-swoi 9-12-2009 17:30
SLD mialo juz swoje 5 min,grosz sie skonczyl do wala do koryta drzwiami i oknami
~analityk 9-12-2009 17:46
Casus Obrębalskiego jest wręcz książkowym przykładem, jak fatalny start rzutuje na całą kadencję, a na ten fatalny start złożyło się m.in.: 1/ Udowodnienie mieszkańcom Jeleniej Góry, że nie ma tu osoby godnej do pełnienia funkcji z-cy prezydenta i ściągnięcie "specjalisty" ze Świeradowa. 2/ Prowadzenie przez 3 lata świeradowskiego modelu zarządzania sportem, kulturą i oświatą, który to system nie sprawdził sie. 3/Od pierwszych dni przypisywanie sobie zasług, np. w czasie otwarcia nowej remizy Straży Pożarnej "Sokoliki" wynikało, że w ciągu trzech miesięcy inwestycję zrealizowano od fazy projektu do oddania kluczy.4/ Nieudana - na szczęście - próba zatrudnienia szwagierki. 5/ Zwolnienie w pierwszych dniach urzędowania najlepszych naczelników. Oczywiście prezydent ma prawo dobierać sobie współpracowników, chodzi jednak o to, że te dymisje odbyły się z zastosowaniem iście wschodniej metodologii, itd., itd...aż do dziś.
~czynownik 9-12-2009 17:52
Partia desygnuje swoich przedstawicieli na znaczące stanowiska, by przysparzali jej splendoru i realizowali określoną politykę w służbie mieszkańców. Jak widać prezydent miasta wymknął się jeleniogórskiej rezydenturze PO i poszedł własną drogą prowadzącą nie na boczny tor, ale ku zgubie...
~lon zawodowiec 9-12-2009 18:19
to wszystko te Kusiaki, sajnogi czy obrębalskie to są zwykli amatorzy, żaden nie jest profesjonalnym managerem, nie mają pojęcia o zarządzaniu w warunkach administracji, nie kładą nacisku na realizację zadania, każdy prowadził urząd jak "typowy urząd z urzędnikami pierdzącymi w stołek" zamiast jak przedsiębiorstwo z młodymi prężnymi wilczkami, których stać na więcej, zwłaszcza na terminowo określoną realizację zadań w ramach określonych prawem.
~mim 9-12-2009 18:33
Lewica kontratakuje ratusz ,a PiS kotratakuje Starostwo. Wojna wyborcza właśnie rozpoczęła sie na wielu frontach naszej Kotliny. PO póki co zachowuje s-Pokój. Może w Święta Bożego Narodzenia na krótko zostaną zakopane topory wojenne a potem........ znowu się zacznie. Będzie gorąco - i kto tu mówi o ocieplaniu się klimatu?? ;)
~Brrrrrrrrr... 9-12-2009 19:06
Destrukty mają głos: Sarzyn tak "uczenie" plecie, że sam siebie już nie rozumie. Babcia Malczukowa powiedziała co wiedziała, czyli ZERO konkretu. Pleskot zaś matwi się bezdomnymi kobietami! A cała trójca chce zaskoczyć programem?!? Ha-ha-ha! Nie dorastacie do pięt obecnej ekipie Ratusza! Nawet nie potraficie być konstruktywną opozycją! Wzbudzacie jedynie litość.
jgajewski 9-12-2009 19:07
Szanowni Państwo ! Nie wdajac sie w szczegóły, mogę powiedzieć TAK ! Podzielam zdanie a...lityka 17,46 - Pan Marek wyjatkowo żle wystartował !!!!! Ksiazkowym przykładem moze być porozumienie jakie zawarł z mieszkańcami JAGNIĄTKOWA !!! Podpisał je w obecnosci wielu mieszkańców, ktorych po OBJĘCIU URZEDU PREZYDENTA , ZROBIŁ W PRZYSŁOWIOWE - ZAMSZOWE J A J O !!!!!
~do analityka 9-12-2009 19:29
czyżbys był jednym z zwolnionych "najlepszych" naczelników ?
~waldek_a 9-12-2009 20:03
Przyczyny tak złej prezydentóry tkwią przede wszystkim w tym, że Marek Obrębalski nigdu nie był nawe radnym. Cała wiedza to teorie akademickie. A co do zasług poprzedniej ekipy to trochę pamiętam: 1. dzięki TESCO spadły wszystkie ceny, w tym również paliwa; 2. kidyś na rogatkach miasta był znak ograniczenia prędkości do 40km/h, bo taki był stan dróg, 3. wykonano olbrzymią inwestycję wodno-ka...lizacyjną i podłączono nas do Sosnówki. 4. piłka ręczna i koszykówka kobiet były w ekstraklasie 5. pwstały nowe firmy Jeleniaplast i Drexmaier 6.rozpoczęła się sprzedaż mieszkań komunalnych po 1 zł. 7. a nawet przeklinana sieżka do Perły Zachodu Chyba wystarczy, pozdrowienia dla miłośników talentu Pana Marka O.
~Greg 9-12-2009 20:15
Pani Malczuk może być spokojna. Nikt na nią nie zagłosuje (no chyba że jej znajomi).
~do Greg z 20:15 9-12-2009 21:10
malczuk nie ma zadnych znajomych, nawet jej koledzy po partii na nia nie zagłosuja (tak bardzo ja lubia) więc spoko!
~DOLNOŚLĄZAK 9-12-2009 21:22
Czy w Kotlinie Jeleniogórskiej jest jeszcze jakaś lewica ? Czy "trójca" na tej fotce to "Ostatni Mohikanie" ?
~tamtam 9-12-2009 21:34
boze ci ludzie na tym zdjeciu wyglądaja strasznie , ja juz nie chce komuny ,ratunkuuu..
~Sir 9-12-2009 21:40
Po pierwsze to uwazam, ze Obrebalski powinien wreszcie sie okreslic czy jest z PO czy z JGXXI, bo ten roskrok moze zaczac byc bolesny... Nie chce rozwodzic sie czyja jest zasluga to czy tamto, itd. Chce zwrocic uwage na suche fakty. Na przyklad SPORT. Gdy Obrebalski obejmowal urzad w najwyzszej klasie rozgrywkowej graly druzyny koszykarek i pilkarek recznych, a koszykarze i pilkarze nozni budowali cos, co moglo sie ciekawie rozwijac (w przypadku Sudetow tak sie tez stalo). Dzis, po 3 latach rzadow Marka Obrebalskiego: 1- koszykarki w niższej klasie; 2- pilkarki reczne, cudem w ekstraklasie ale i tak na pozycji spadkowej; 3- koszykarze na drosze do spadku; 4- pilkarze nozni w strefie spadkowej. Oczywiście nie można winic Obrebalskiego za wyniki sportowcow, chodzi mi o kompletny brak koncepcji wspierania klubow. Ta polityka Obrebalskiego blyskawicznie przeklada sie na kondycje klubow. Wg. koncepcji doktora Obrebalskiego, głównym źródłem utrzymania klubow jest budzet miasta. Można zatem powiedziec, ze sportowcy sa na etacie w miescie. A czytak powinno być??? Przypomne tylko, ze zanim zaufalismy Obrebalskiemu (ja rowniez) pilkarki reczne graly w europejskich pucharach, a koszykarki toczyly wyrownane pojedynki z krajowa czolowka basketu.
~ 9-12-2009 21:58
no i niestety maja racje ...
~do analityka II 9-12-2009 22:09
zwolnieni naczelnicy kompromitowali urzad, byli usłuzni wobec Kusiaka i SLD- moze dla tego mówisz o ich kompetencji. Może jeden z naczelników był dobrym urzędnikiem lecz został całkowicie "ubezwłasnowolniony" przez pryncypałów. Szczytem niekompetencji i służalczości był taki mały (zresztą Kusiak otaczał się niższymi od siebie , pewnie ma jakiś kompleks) Jeśli chodzi o szwagierkę jest to jedna z najbardziej kompetentnych osób i załuję że nie wspomogła swoją wiedzą i fachowością urzędu, zapewne Jelenia Góra by zyskała na tym.
~ 10-12-2009 7:49
A gdzie pan szmajdziński czyżby wystawił mięso armatnie na pierwszą linie a to mięso to ta trójka na zdjęciu precz z komuną !!!!!!!!!!!!
~Chrum, chrum, chrum 10-12-2009 8:30
Psy szczekają, karawana idzie dalej. Ot co !
~do 22;09 10-12-2009 8:41
Ale ściemniasz we wszystkich sprawach.Poddaj się operacji powiększenia czaszki bo twoja głupota już się w tej nie mieści.
~Wyborca 10-12-2009 9:13
W wyborach każda partia wystawia swoich najlepszych kandydatów. Według PO takim liderem jest p. Marek Obrębalski. Jaki jest kazdy widzi. Dobrał sobie zastępcę z polecenia swojego szefa partyjnego. Jaki był każdy widzi. Słowem tak wyglądają rządy PO.
~do 22;09 10-12-2009 10:39
Taki tekst może napisać chyba tylko sekretarz z urzędu. Jak Obrębalski tą kobietę mógł powołać na to stanowisko. Zwolniono naprawdę bardzo dobrych naczelników.
~wiemto 10-12-2009 12:49
Miejsce komuchów i POstkomuchów jest na śmietniku historii!
~do wiemto 10-12-2009 19:54
A twoje miejsce w psychiatrówku.
~nevermoresld 11-12-2009 8:57
Wiemto ma rację, komuchy mają swoje miejsce na śmietniku historii i czas, aby to zrozumieli, leśne dziadka wasz czas się skończył.
~wonsld 11-12-2009 9:16
Wiem to ma rację! Przecz z komuchami i POstkomuchami!
~Franek 11-12-2009 16:41
Aż chce się zanucić: "To idzie młodość, to idzie młodość" Ech te czasy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group