Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6752
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Letnie warsztaty z pantomimą

Wtorek, 2 sierpnia 2016, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: Robert Czepielewski
Karpacz: Letnie warsztaty z pantomimą
Fot. Robert Czepielewski
Karpacka pracownia pantomimy rozpoczęła po raz trzeci warsztaty dla dzieci. Zajęcia rozpoczęły się wczoraj (1.08) i będą trwały do 6 sierpnia w Miejskim Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu.

Inicjatorkami warsztatów są Magdalena Hardziej i Katarzyna Łuczyńska z Fundacji Pantomima.
Podczas zajęć, za pomocą rekwizytów i kostiumów, a także wyobraźni dzieci próbują przenieść się do stworzonego przez siebie świata. Na koniec zaprezentują zbudowane przez siebie przedstawienie.

Warto dodać, że pierwsza edycja warsztatów nie była poświęcona dzieciom, ale studentom pantomimy, którzy przyjeżdżali do Karpacza na seminaria prowadzone przez instruktorów, którzy współpracowali z Henrykiem Tomaszewskim. Do drugiej edycji Magdalena Hardziej i Katarzyna Łuczyńska postanowiły włączyć dzieci.

- Ekspresja ciała jest bardzo potrzebna dzieciom w wieku rozwojowym - powiedziała Katarzyna Łuczyńska. - Chcemy, żeby te warsztaty stały się wizytówką Karpacza – podkreśla Magdalena Hardziej.- Musimy ożywić pamięć o Henryku Tomaszewskim, bo to dzięki niemu o Karpaczu mówi się w Polce jako o mieście mimów – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group