Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3495
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Leszek Możdżer na Festivalu Dell Arte

Piątek, 19 sierpnia 2016, 12:39
Aktualizacja: Sobota, 20 sierpnia 2016, 9:17
Autor: Robert Czepielewski
Region: Leszek Możdżer na Festivalu Dell Arte
Fot. Robert Czepielewski
Szósty dzień Festivalu Dell Arte za nami. Wczorajszy (18.08) dzień przyniósł dwa wydarzenia: program z udziałem Jacka Cygana i koncert Leszka Możdżera.

Na spotkanie z Jackiem Cyganem przyszła duża grupa wielbicieli jego twórczości, wypełniając prawie wszystkie miejsca w Sali Wojanowskiej w Pałacu Wojanów. Artyście towarzyszyli: pianistka Kathrin Buczek, Leszek Mądzik oraz Kamila Klimczak, która czytała fragmenty książki autorstwa Jacka Cygana „Przeznaczenie, Traf, Przypadek”.

Gwiazdą wieczoru był Leszek Możdżer, którego koncert zgromadził ponad 500 osób. Pomimo tak dużej grupy melomanów, koncert miał charakter kameralny, pełen zadumy, a płynące dźwięki przenosiły słuchających w przestrzeń, która na co dzień jest dla nas raczej nieosiągalna. Dopiero twórczość tak wybitnego artysty, z tak wyraźnym emploi przypomina, że drzemią w nas pokłady wrażliwości.

Dzisiaj będzie jeden koncert, ale za to jaki! W Pałacu Wojanów wystąpi wybitna śpiewaczka operowa Jadwiga Rappe, która koncertowała w najznamienitszych salach koncertowych na świecie i współpracowała z takimi dyrygentami, jak: Nicolaus Harnoncourt, sir Simon Rattle czy Seiji Ozawa. Początek koncertu godz. 19.30.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group