Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2601
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpniki: Leszek Kuzaj w Karpnikach testował nową Skodę

Poniedziałek, 29 marca 2010, 20:13
Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2010, 12:56
Autor: arec
Karpniki: Leszek Kuzaj w Karpnikach testował nową Skodę
Fot. Robert Ignaciak
Mieszkańcy Karpnik mogli dziś podziwiać umiejętności Leszka Kuzaja. Znakomity polski kierowca rajdowy testował na okolicznych trasach nowy samochód.

Wielokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Leszek Kuzaj przygotowuje się do Rajdu Elmot. Polski rajdowiec, razem z walijskim pilotem Craigiem Parrym, testowali dziś na odcinku specjalnym w Karpnikach nowy samochód - Skodę Fabię S 2000.

– Nowy samochód trzeba dostosować do zawodnika. Chodzi przede wszystkim o zawieszenie, hamulce i dyferencjały – mówi Łukasz Włoch, jeleniogórski pilot rajdowy, koordynujący w Karpnikach przygotowania zespołu Skoda Castrol BP Rally Team. – Miejscowe trasy, z nierówną, dziurawą nawierzchnią, podobne są do warunków w jakich Leszek będzie startował w Rajdzie Elmot – dodał Łukasz Włoch.

Dziś oprócz testów nowego samochodu Leszek Kuzaj trasę odcinka specjalnego pokonał Skodą Fabią WRC z jednym ze swoich fanów. Szczęśliwcem był Paweł Dawidek, który wylicytował przejażdżkę na aukcji internetowej w ramach Rajdowej Pomocy. Jest to akcja zbierania środków na leczenie ciężko chorej dziennikarki i pilota rajdowego Iwony Petryli (więcej informacji na stronie internetowej www.rajdowapomoc.pl). Jutro kolejny zwycięzca aukcji przejedzie się z Leszkiem Kuzajem. Paweł Makosz będzie miał okazję wsiąść do nowej Fabii S 2000.

Nowy samochód Leszka Kuzaja to efekt współpracy jaka została nawiązana w styczniu pomiędzy polskim rajdowcem, a firmą Skoda Auto Polska S.A. Rajd Elmot odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia w okolicach Świdnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group