Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6574
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lepszy sprzęt, sprawniejsza policja

Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Lepszy sprzęt, sprawniejsza policja
Fot. Angela
Interwencja mundurowych z notbookiem w ręku będzie codziennością.

Stanie się tak po przekazaniu policjantom przez władze Jeleniej Góry sprzętu komputerowego. O podarunku już informowaliśmy. W poniedziałek trafił on do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sprzęt za kwotę 70 tysięcy złotych zastąpi stare maszyny do pisania oraz wyeksploatowane urządzenia, które jeszcze do tej pory stanowią około 20 procent wyposażenia komisariatów. Ma on poprawić zarówno warunki pracy policjantów, jak i ich skuteczność. – Ma również poprawić wizerunek policji w oczach mieszkańców – powiedział na spotkaniu z prezydentem Markiem Obrębalskim zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze nadkom. Zbigniew Markowski.

Do tej pory wielu policjantów z I Komisariatu Policji, Sekcji Ruchu Drogowego, Sekcji Patologii i Nieletnich oraz Komisariatu II w Cieplicach, dla których głównie zostanie przekazany nowo zakupiony sprzęt, musiało radzić sobie z przestarzałymi urządzeniami. Nowy sprzęt z pewnością przyśpieszy i ułatwi ich pracę.

Do niedawna w przypadku osób zajmujących się na przykład sprawami nieletnich niejednokrotnie policjant musiał wziąć maszynę do pisania pod rękę i iść z nią do szkoły, by wykonać czynności.
Teraz takie sytuacje dzięki doposażeniom i corocznym wymianom sprzętu już nie będą miały miejsca.

Skróci się czas pracy policjantów w szczególności na miejscach zdarzeń takich jak kolizje drogowe, kradzieże, napady. – Przesłuchiwanie ludzi będzie mogło się teraz odbywać znacznie szybciej, bezpośrednio na miejscu zdarzenia dzięki czemu w wielu przypadkach unikniemy ciągania ludzi do jednostek policyjnych – podkreśla nadkom. Markowski.

Ale z wyposażeniem policji jeleniogórskiej jeszcze nie jest tak źle jak, na przykład, w Kamiennej Górze. Tam przestarzałe maszyny do pisania to codzienność.
– Mamy tyle nowego sprzętu, ile przydzieli nam Wrocław – mówi komendant policji Bogdan Kujawiak w Kamiennej Górze.

W stolicy Karkonoszy, jak ocenia nadkom. Zbigniew Markowski, całkowita wymiana sprzętu ma być ukończona do końca przyszłego roku. Tu sytuacja związana z doposażeniem w sprzęt komputerowy już nie wygląda najgorzej, a starocie w komisariatach to już sporadyczne przypadki.

– W znacznej większości mamy sprzęt profesjonalny czyli komputery odpowiedniej jakości, laptopy, cyfrowe aparaty fotograficzne, choć nie ukrywamy, że zdarzają się pojedyncze sytuacje, gdzie pojawiają się chociażby maszyny do pisania i dopóki w pełni nie wymienimy całego sprzętu trzeba będzie z tego korzystać – dodaje nadkom. Zbigniew Markowski.

70 tys. zł na komputerowe wsparcie, to nie jedyne pieniądze z urzędu miasta dla policji. Jak mówi Marek Obrębalski wydatki te są uzasadnione.

– Kwestia bezpieczeństwa jest jednym z naszych naczelnych zadań. Dlatego staramy się naszą policję doposażyć i wspierać. Myślę, że w roku następnym również przekażemy znaczną kwotę pieniędzy na poprawę bezpieczeństwa. Już podjęte zostały rozmowy w ramach zakupu monitoringu. Ma on się pojawić w Jeleniej Górze już niebawem – podkreśla prezydent miasta.

W tym roku dzięki pieniądzom z urzędu miasta pojawiły się dodatkowe służby w mieście, doposażyliśmy również sekcję kryminalną, wykonaliśmy remont pomieszczeń dla interesantów oraz dla zakupiliśmy nagrody dla policjantów – tłumaczy mł. insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group