Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7269
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lepiej zapobiegać niż leczyć – w Jeleniej Górze

Niedziela, 23 czerwca 2013, 8:11
Aktualizacja: 9:41
Autor: Angela
Trzy programy zdrowotne realizuje Miasto Jelenia Góra dofinansowując lub finansując ich koszty. Są to: program zapobiegania czynnikom ryzyka raka szyjki macicy poprzez szczepienia przeciwko wirusowi HPV, program profilaktyki zakażeń pneumokokowych oraz profilaktyki i korekcji wzroku u dzieci. W 2013 r. opracowano też Program Ochrony Zdrowia Psychicznego.

W tym roku na zadania związane z profilaktyką Miasto przeznaczyło 245 tys. zł, a dodatkowe 10 tys. zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W okresie od 2000 r., kiedy Miasto ze środków budżetowych podjęło się realizacji programów, proponowano jeleniogórzanom uczestnictwo w przeróżnych badaniach. - Jesteśmy w ścisłym porozumieniu także z innymi organizacjami, które prowadzą podobną działalność w zakresie profilaktyki – powiedział Marcin Zawiła, stąd nasze porozumienie z Fundacją Ronalda McDonalda, który prowadził ogólnopolską akcję „NIE nowotworom u dzieci”, i którą to Fundację już dwukrotnie zaprosiliśmy do Jeleniej Góry. Specjaliści Fundacji przebadali ponad 300 dzieci. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „Zdrowa Gmina”, którego organizatorem jest Polska Unia Onkologii, co oznacza, że będziemy poszerzać nasze działania w zakresie profilaktyki nowotworu szyjki macicy, piersi, czy jelita grubego - mówi prezydent Marcin Zawiła

Dotychczas większość programów profilaktycznych była skierowana do dzieci i młodzieży, teraz Miasto chce część z tych badań skierować do seniorów. - Po rozmowach z Radą Seniorów, która ma kreatywne pomysły i dzieli się nimi z nami, myślimy by część tych profilaktycznych badań, które w dużej mierze nie są w pełni wykorzystywane, udostępnić właśnie dla osób starszych – dodaje prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group