Wtorek, 19 marca
Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 8711
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lepiej późno, niż wcale

Niedziela, 18 sierpnia 2019, 10:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 13:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lepiej późno, niż wcale
Fot. traczynski
Tytułowe powiedzenie zdaje się najlepiej odzwierciedlać moment, do którego doszło wczoraj (17.08) na terenie stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej. Wiele lat po innych, nawet znacznie mniejszych miejscowościach – Jelenia Góra doczekała się boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych i w znacznym stopniu została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Płyta najnowszej generacji - mam nadzieję, że na tej płycie wszystkie dzieciaki z Karkonoszy i nie tylko - będą mogły ćwiczyć swoje umiejętności. To alternatywa dla naturalnych nawierzchni. Fajnie, że miasto zdecydowało się na taka inwestycję - powiedział Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który dodał, że na Dolnym Śląsku jest już ponad 20 boisk pełnowymiarowych ze sztuczną nawierzchnią i kolejne również są planowane.

W ramach oficjalnego otwarcia bocznego boiska, na nowej murawie zagrały dzieci z jeleniogórskich klubów piłkarskich.

Kluby oczekiwały, że takie boisko powstanie, a mieszkańcy nas mobilizowali, żeby tę inwestycję zakończyć - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który liczy, że po wpadce podczas meczu seniorskich reprezentacji kobiet Polska - Holandia, kiedy to z powodu awarii nie dokończono spotkania (do przerwy Polski prowadziły z faworyzowaną Holandią 1:0) - przy Złotniczej uda się ponownie zorganizować międzynarodowy mecz. - Mamy już trójstronne zabezpieczenie energetyczne - podkreśla prezydent, który podziękował wszystkim zaangażowanym w inwestycję, w tym "społecznemu nadzorowi" ze strony Tadeusza Dudy z jeleniogórskich Karkonoszy.
Postaram się w najbliższym czasie zorganizować mecz młodzieżowej kadry Polski. Na pewno nie przyjedzie tu pierwsza kadra, ale nie wykluczam, że młodzieżowe kadry tu zawitają - deklaruje Andrzej Padewski z DZPN.

Wykonawcą boiska była firma Bud-Ziem. Wcześniej usunięto wały, które tworzyły kiedyś trybunę południową i przeniesiono trafostację.

Aktualnie właścicielem bocznego boiska jest Miasto Jelenia Góra, ale prezydent zapowiada, że chce przekazać obiekt Termom Cieplickim, aby zarządzały całym stadionem.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy chodzę na różnego rodzaju imprezy eventowe organizowane w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
507
Tak
16%
Nie
67%
Czasami, wybiórczo
17%
 
Głos ulicy
Kwiaty na Dzień Kobiet
 
Miej świadomość
Krematorium "od kuchni"
Rozmowy Jelonki
Będą kolejne turnieje
 
Piłka nożna
Żeby jeszcze same grały i wygrywały...
 
Polityka
Wybory prezydenta Jeleniej Góry – przedstawienie kandydatów
 
Wiadomości z miasta
Spotkanie online 18 marca 2024
 
Aktualności
Największe roboty od wojny
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group