Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3537
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lepiej późno, niż wcale

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 sierpnia 2019, 10:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 13:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. traczynski
Tytułowe powiedzenie zdaje się najlepiej odzwierciedlać moment, do którego doszło wczoraj (17.08) na terenie stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej. Wiele lat po innych, nawet znacznie mniejszych miejscowościach – Jelenia Góra doczekała się boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych i w znacznym stopniu została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Płyta najnowszej generacji - mam nadzieję, że na tej płycie wszystkie dzieciaki z Karkonoszy i nie tylko - będą mogły ćwiczyć swoje umiejętności. To alternatywa dla naturalnych nawierzchni. Fajnie, że miasto zdecydowało się na taka inwestycję - powiedział Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który dodał, że na Dolnym Śląsku jest już ponad 20 boisk pełnowymiarowych ze sztuczną nawierzchnią i kolejne również są planowane.

W ramach oficjalnego otwarcia bocznego boiska, na nowej murawie zagrały dzieci z jeleniogórskich klubów piłkarskich.

Kluby oczekiwały, że takie boisko powstanie, a mieszkańcy nas mobilizowali, żeby tę inwestycję zakończyć - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który liczy, że po wpadce podczas meczu seniorskich reprezentacji kobiet Polska - Holandia, kiedy to z powodu awarii nie dokończono spotkania (do przerwy Polski prowadziły z faworyzowaną Holandią 1:0) - przy Złotniczej uda się ponownie zorganizować międzynarodowy mecz. - Mamy już trójstronne zabezpieczenie energetyczne - podkreśla prezydent, który podziękował wszystkim zaangażowanym w inwestycję, w tym "społecznemu nadzorowi" ze strony Tadeusza Dudy z jeleniogórskich Karkonoszy.
Postaram się w najbliższym czasie zorganizować mecz młodzieżowej kadry Polski. Na pewno nie przyjedzie tu pierwsza kadra, ale nie wykluczam, że młodzieżowe kadry tu zawitają - deklaruje Andrzej Padewski z DZPN.

Wykonawcą boiska była firma Bud-Ziem. Wcześniej usunięto wały, które tworzyły kiedyś trybunę południową i przeniesiono trafostację.

Aktualnie właścicielem bocznego boiska jest Miasto Jelenia Góra, ale prezydent zapowiada, że chce przekazać obiekt Termom Cieplickim, aby zarządzały całym stadionem.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~STACH 18-08-2019 15:37
I jak to jest że Pisowskie ministerstwo sportu dofinansowało inwestycję. Panie prezydencie Łużniak szkoda że nie podziękował Pan ministerstwu ale rozumiem że przez gardło to przejść nie chce. A dlaczego stadion chce Pan przekazać Termom cieplickim, co one mają wspólnego ze stadionem, piłką nożną czy lekką atletyką ewentualnie innymi sportami boiskowymi.
~Renata 18-08-2019 16:15
Tylko PIS!!!!
Holender40 19-08-2019 7:02
A w innych krajach wycofują bo rakotwórcze.
~Miruś 19-08-2019 8:01
Ta inwestycja potrzebna jak zmarłemu leki. Trzeba było doinwestować remonty ulic...
~zaboberek 19-08-2019 8:36
do: ~Miruś (8:01)
Jak dzieciaki będą miały zajęcie na boisku,mniej będzie chuliganerii na ulicach.
~weteran sportu 19-08-2019 22:13
Panie Prezydencie Łużniak proszę skończyć z fikcją którą stworzył Zawiła. Stadion sportowy przy Złotniczej w opinii mieszkańców naszego miasta zawsze był i będzie stadionem sportowym, którym powinna zarządzać osoba kompetentna ,czująca sport i przychylna jeleniogórskim klubom sportowym. Park sportowy ,,Termy Cieplickie" niech pozostanie w Cieplicach razem z jej prezesem. Na pewno wtedy Stadion Sportowy przy ul. Złotniczej zacznie normalnie funkcjonować , zgodnie z swoim przeznaczeniem , zgodnie z założeniami Ministerstwa Sportu które w znacznym stopniu finansowało koszt jego budowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group