Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4494
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Lemowisko odmienione

Środa, 22 maja 2019, 7:01
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2019, 14:43
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Lemowisko odmienione
Fot. Tomasz Raczyński
Nieprzerwanie od 2011 roku uczniowie i nauczyciele kowarskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących zapraszają wszystkich mieszkańców miasta nad Jedlicą do wspólnej zabawy w czasie rodzinnego pikniku pod nawiązującą do nazwiska patrona szkoły nazwą: „Lemowisko”.

W tym roku impreza przygotowana przez środowisko związane z kowarskim „Lemem” doczekała się wielu zmian. Po raz pierwszy odbyła się w samym centrum miasta. Tym ruchem, organizatorzy chcieli wyjść do mieszkańców. Po raz pierwszy także w festynowym menu nie było potraw z grilla.

Realizujemy projekty edukacyjne badające jakość powietrza w Kowarach, dlatego zrezygnowaliśmy z kopcącego grilla. W tym roku postawiliśmy na pyszne domowe pierogi, pajdę ze smalcem, tosty oraz świeżą LEMoniadę. Nie zabrakło także kawy i ciast przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli – mówił w trakcie festynu Janusz Tymiński, wicedyrektor szkoły.

Muzykę serwował DJ, były występy dzieci i młodzieży z kowarskich szkół podstawowych, gry i zabawy sportowe oraz stolikowe. Dla najmłodszych gości było malowanie twarzy oraz „pluszakowa loteria”. Fani motoryzacji mogli zasiąść za kierownicą rajdowych maluchów.

Wykorzystaliśmy też nasz festyn, żeby w godny sposób pożegnać wygaszane z powodu reformy oświatowej gimnazjum. Przez 20 lat uczniowie Gimnazjum im. Stanisława Lema byli istotną częścią społeczności szkolnej i miejskiej. Przeglądaliśmy kroniki szkolne, prezentowaliśmy sztandar, stare mundurki. To było ostatnie Lemowisko z ich udziałem. Dziękujemy wam za te wszystkie lata. Mam nadzieję że za rok na jubileuszowym 10. festynie będziecie z nami w roli absolwentów oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema i Branżowej Szkoły I stopnia w Kowarach. – dodaje na koniec Janusz Tymiński.

Organizowana przez nauczycieli i uczniów impreza odbyła się równolegle z I Kowarskim Zlotem Klasyków i stanowiła doskonałe uzupełnienie wydarzeń odbywających się w niedzielne popołudnie na kowarskiej starówce, która od dawna nie widziała takiego tłumu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group