Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6679
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: "Lem" w Kowarach po dniu otwartym

Środa, 27 kwietnia 2016, 10:39
Aktualizacja: 11:06
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: "Lem" w Kowarach po dniu otwartym
Fot. Tomasz Raczyński
W miniony piątek (22.04) uczniowie ostatnich klas kowarskich szkół podstawowych zostali zaproszeni do Gimnazjum im. Stanisława Lema na dzień otwarty. Przyszli gimnazjaliści mieli okazję poznać szkołę, w której już we wrześniu rozpoczną swoją edukację.

Uczniowie uczestniczyli w pokazowych warsztatach z chemii i fizyki, w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazach tanecznych. Zmagali się z matematycznymi łamigłówkami oraz wysłuchali prezentacji historycznej, na temat polskich akcentów w ukraińskim Lwowie.

- Zawsze miło nam jest powitać w naszych progach przyszłych gimnazjalistów, to spotkanie jest pierwszym etapem aklimatyzacji w nowej szkole. Wszystko po to, aby pierwszego września, kiedy przyjdą na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, czuli się u nas dobrze. To właśnie dzisiaj mają okazję poznać nauczycieli, swoich starszych kolegów, topografię i bazę dydaktyczną szkoły. Dzień otwarty szkoły to także okazja, aby przybliżyć sylwetkę naszego patrona – powiedział Tomasz Raczyński, nauczyciel kowarskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

- Warto także nadmienić, że wszystkie atrakcje dla swoich młodszych kolegów przygotowali gimnazjaliści i to właśnie im należą się największe podziękowania. – dodał Tomasz Raczyński.

Na dzień otwarty zaproszono także uczniów trzecich klas gimnazjum, aby zaprezentować im ofertę Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema. Kto nie zdążył w piątek, może jeszcze odwiedzić stronę internetową (www.zso-kowary.pl), gdzie można zapoznać się między innymi z ofertą edukacyjną kowarskiej placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group