Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3943
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lekcja prawie jak w cyrku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 kwietnia 2008, 14:12
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2008, 8:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Niezwykłe zajęcia mieli w czwartek drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach. Odwiedzili Galerię Biura Wystaw Artystycznych, gdzie – przy okazji zwiedzania wystaw – uczyli się cyrkowych sztuczek.

Wszystko za sprawą dwóch Grzegorzów: Jędrasiewicza, gospodarza i edukatora w BWA, który wyjaśnił najmłodszym kulisy ekspozycji, oraz Szymczyka, artysty cyrkowego, aktora, mima i malarza.

Dziewczęta i chłopcy obejrzeli wystawę jego płócień zatytułowaną „Circus Nemo”. Zobaczyli także obrazy Janusza Bugajewskiego, nieżyjącego już twórcy, którego dzieła nawiązują do impresjonizmu van Gogha, a ukazują bukiety kwiatów i widoki z Jeleniej Góry.

Clou programu były warsztaty z samym Grzegorzem Szymczykiem, który – w cywilnym stroju (podczas wernisażu wystąpił jako clown) – udzielił dzieciom lekcji sztuki cyrkowej i pantomimicznej. – Człowiek nie używa około 40 procent mięśni, a aktor musi je rozruszać – mówił artysta pokazując zestaw ćwiczeń i wzbudzając salwy śmiechu najmłodszych oraz ich nauczycielek: Małgorzaty Lipińskiej i Anny Mędoń.

Wspaniały i ulotny zarazem świat cyrku pokazany na obrazach Grzegorza Szymczyka oraz przygrywająca (z płyty) orkiestra cyrkowa, były tłem do tych niezapomnianych zajęć. Pamiątki po nich to pocztówka z autografem Grzegorza Szymczyka oraz mnóstwo wrazeń.

Obydwie ciekawe wystawy wciąż można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 17-04-2008 15:19
..bylam tam i obrazy "chlopaka z ulicy"..."przezywalam". ~" To moje zycie" - tak artysta swoje plotna okreslil.~Obraz z zielona papuga...tam cudowne i pelne marzen oczy Grzesia...znowu odkrylam.
studentka 17-04-2008 17:23
przyjemna galeria, z racji tematu - dzieci to wdzięczny temat do fotografowania... tylko, ze coś nie tak z perspektywą, nie wiem czy to kwestia obiektywu (szeroki kąt?) czy edycji plików, ale oczy bolą jak się ogląda takie porozciągane obrazy... pozdrawiam redakcję
~młody 17-04-2008 18:14
fajna lekcja, szkoda że za moich czasów nauczyciele nie byli tak pomysłowi:)
~wddsgsd 17-04-2008 21:53
<i> za czytanie tego, co piszesz, niestety </i>
~matkapolka 18-04-2008 10:19
super, dzieci miały ciekawe zajęcia... szkoda tylko, że na całe miasto tylko jedna grupa miała taka możliwość.. dobrze byłoby gdyby wszystkie dzieci miały taką szansę...
~poinformowany 18-04-2008 14:07
do matkapolka - WSZYSTKIE klasy w mieście mają możliwość takich warsztatów, wszystko zależy od decyzji nauczycieli. Wystarczy zadzwonić do BWA i się umówić, wszystko kosztuje 2 złote od osoby :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group