Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7491
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lekcja prawie jak w cyrku

Czwartek, 17 kwietnia 2008, 14:12
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2008, 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lekcja prawie jak w cyrku
Fot. TEJO
Niezwykłe zajęcia mieli w czwartek drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach. Odwiedzili Galerię Biura Wystaw Artystycznych, gdzie – przy okazji zwiedzania wystaw – uczyli się cyrkowych sztuczek.

Wszystko za sprawą dwóch Grzegorzów: Jędrasiewicza, gospodarza i edukatora w BWA, który wyjaśnił najmłodszym kulisy ekspozycji, oraz Szymczyka, artysty cyrkowego, aktora, mima i malarza.

Dziewczęta i chłopcy obejrzeli wystawę jego płócień zatytułowaną „Circus Nemo”. Zobaczyli także obrazy Janusza Bugajewskiego, nieżyjącego już twórcy, którego dzieła nawiązują do impresjonizmu van Gogha, a ukazują bukiety kwiatów i widoki z Jeleniej Góry.

Clou programu były warsztaty z samym Grzegorzem Szymczykiem, który – w cywilnym stroju (podczas wernisażu wystąpił jako clown) – udzielił dzieciom lekcji sztuki cyrkowej i pantomimicznej. – Człowiek nie używa około 40 procent mięśni, a aktor musi je rozruszać – mówił artysta pokazując zestaw ćwiczeń i wzbudzając salwy śmiechu najmłodszych oraz ich nauczycielek: Małgorzaty Lipińskiej i Anny Mędoń.

Wspaniały i ulotny zarazem świat cyrku pokazany na obrazach Grzegorza Szymczyka oraz przygrywająca (z płyty) orkiestra cyrkowa, były tłem do tych niezapomnianych zajęć. Pamiątki po nich to pocztówka z autografem Grzegorza Szymczyka oraz mnóstwo wrazeń.

Obydwie ciekawe wystawy wciąż można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group