Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8409
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato w BWA. Warsztaty dla najmłodszych

Wtorek, 19 lipca 2011, 13:57
Aktualizacja: 14:01
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Lato w BWA. Warsztaty dla najmłodszych
Fot. Petr
Dzisiaj, 19 lipca w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tym razem, w ramach jednego z cyklicznych przedsięwzięć organizowanych corocznie w BWA maluchy „pobiegały” po galerii, zapoznały się z wystawą prac Bohdana Butenko, a później rozpoczęły wielkie rysowanie.

Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym, które odbyły się dzisiaj w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych prowadził Grzegorz Jędrasiewicz. Najpierw, pan Grzesio, jak określiły go przedszkolaki, wprowadził młodych adeptów sztuki w wystawę prac Bohdana Butenko, po czym rozpoczął wraz z nimi wielkie rysowanie.

– Już od wielu lat współpracujemy z BWA w Jeleniej Górze. Dzieci wręcz uwielbiają warsztaty prowadzone przez pana Grzesia, który każdego roku przedstawia im najróżniejsze wystawy; omawia z nimi tematy historyczne, patriotyczne, zagadnienia związane z malarstwem, sztuką itp. Co ważne, pan Grzesiu kładzie nacisk na edukację przez dobrą zabawę – mówiła nam Anna Kaczmarczyk, dyrektor niepublicznego przedszkola „Stokrotka” w Jeleniej Górze.

Istotnie bowiem, po każdych z cyklicznych warsztatów w BWA przedszkolaki przedstawiają w formie rysunków to, co zapamiętały z opowieści pana Grzesia lub zaobserwowanej wystawy. Kolejne warsztaty, tym razem dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat w dniach 23-26 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group