Sobota, 27 czerwca
31°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Lato na kortach. Uczą tenisa za darmo!

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 3 min czytania

W tym roku dla dzieci i młodzieży Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze przygotował niezwykłą atrakcję: w godz. 10.00 – 12.00 na kortach tenisowych przy ul. Sudeckiej prowadzone są bezpłatne lekcje gry w tenisa. Nieodpłatnie z kortów do godz. 15.00 mogą też skorzystać uczniowie i studenci, którzy opanowali tę g

reklamy

Bezpłatne lekcje gry w tenisa dla dzieci prowadzone są od poniedziałku do piątku przez dwie godziny dziennie. Potrwają do końca wakacji. Wszystko po to, by uprawianie tego komercyjnego sportu, umożliwić jak największej grupie młodzieży, która nie wyjechała na wakacje. - Można do nas przychodzić i bawiąc się, uczyć gry w tenisa na świeżym powietrzu. Specjalnie dla uczestników przygotowaliśmy dolny kort i zakupiliśmy rakiety i piłki. Obecnie jest ponad 20 zainteresowanych, jeśli będzie ich więcej wydłużymy czas bezpłatnych lekcji – zapowiada Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Pierwsze lekcje przeszedł już Krzysztof Wawrzyniak z Jeleniej Góry. Jak mówi, wcześniej nigdy nie grał w tenisa, ale po dziesięciu lekcjach jest przekonany, że jest to fajny sposób spędzania wolnego czasu. - Gra w tenisa uczy koncentracji i można się przy tym poruszać na świeżym powietrzu. Idzie mi nieźle, ale chcę trenować tak długo, aż się dobrze nauczę – mówi.

Paula Domańska chciała uczyć się gry w tenisa od dawna. Wcześniej nie miała jednak takiej możliwości. Najtrudniejszy jest dla niej bekhend ( z ang. backhand) czyli uderzenie piłki z lewej strony rakietą trzymaną w prawej ręce lub oburącz. Paula nie zraża się jednak i trenuje wytrwale. - Lepiej jest przyjść na kort i poruszać się, niż siedzieć jak co niektórzy przed komputerem czy telewizorem, od którego psują się oczy. Gra w tenisa to świetna zabawa – mówi Paula.

Podobnego zdania jest Miłosz Łagoda, który na korty dojeżdża aż ze Świdnika (koło Marciszowa) czyli około 20 km. Już wcześniej wziął kilka indywidualnych lekcji gry w tenisa, a podczas darmowych zajęć stara się zdobytą wiedzę szlifować. - Tenis to trudny sport wymagający determinacji i samozaparcia. Uczy wytrwałości i cierpliwości. Żeby dobrze grać trzeba dużo trenować i mieć niezłą kondycję – mówi.

Zdaniem rodziców pomysł MOS- u na zorganizowanie takich zajęć to strzał w dziesiątkę. Robert Mierzwa z Jeleniej Góry codziennie na zajęcia dowozi tu swoją 10 – letnią córkę, Różę
- Dla tych, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje jest to świetna forma spędzania wolnego czasu. Moja córka jest zachwycona zajęciami. Od kiedy się one rozpoczęły, nie opuściła ani jednej lekcji. Wcześniej myśleliśmy o zapisaniu dziecka na indywidualne lekcje i kto wie, czy tego nie zrobimy. Podczas darmowych zajęć Róża poznaje nowych ludzi, oswaja się z rakietą i piłką - opowiada pan Robert.

MOS przejął jeleniogórskie korty tenisowe przy ul. Sudeckiej od Klubu Sportowego Sudety w maju br. Od tego czasu sporo się tutaj zmieniło. Przeprowadzone remonty i prace widać na każdym kroku: pomalowano i odremontowano część ławek, wymieniono blendy, słupki i wszystkie siatki. Jak mówi jednak Ireneusz Taraszkiewicz, sporo jest jeszcze do zrobienia. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby włączyć do zmiany wyglądu jeleniogórskich kortów mogą zakupić blendy ze logiem swojej firmy, a w zamian za to MOS zawiesi je pomiędzy kortami.

Z dolnych kortów bezpłatnie do godziny 15.00 przez cały tydzień korzystać mogą wszyscy, którzy posiadają legitymacje uczniowską lub studencką. Muszą jednak przyjść z własnymi rakietami. Dla dorosłych koszt za korzystanie z kortu to 10 zł do godz. 15.00 i 20 zł od 15.00 do wieczora. Rezerwację kortu można zrobić pod nr tel. 604 224 372. Przy kortach funkcjonuje też kawiarenka, w której można napić się kawy, zjeść lody czy ciastko. Jest tam również bilard.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka