Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8334
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato na kortach. Uczą tenisa za darmo!

Czwartek, 7 lipca 2011, 8:10
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2011, 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lato na kortach. Uczą tenisa za darmo!
Fot. Angela
W tym roku dla dzieci i młodzieży Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze przygotował niezwykłą atrakcję: w godz. 10.00 – 12.00 na kortach tenisowych przy ul. Sudeckiej prowadzone są bezpłatne lekcje gry w tenisa. Nieodpłatnie z kortów do godz. 15.00 mogą też skorzystać uczniowie i studenci, którzy opanowali tę grę.

Bezpłatne lekcje gry w tenisa dla dzieci prowadzone są od poniedziałku do piątku przez dwie godziny dziennie. Potrwają do końca wakacji. Wszystko po to, by uprawianie tego komercyjnego sportu, umożliwić jak największej grupie młodzieży, która nie wyjechała na wakacje.

- Można do nas przychodzić i bawiąc się, uczyć gry w tenisa na świeżym powietrzu. Specjalnie dla uczestników przygotowaliśmy dolny kort i zakupiliśmy rakiety i piłki. Obecnie jest ponad 20 zainteresowanych, jeśli będzie ich więcej wydłużymy czas bezpłatnych lekcji – zapowiada Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Pierwsze lekcje przeszedł już Krzysztof Wawrzyniak z Jeleniej Góry. Jak mówi, wcześniej nigdy nie grał w tenisa, ale po dziesięciu lekcjach jest przekonany, że jest to fajny sposób spędzania wolnego czasu.
- Gra w tenisa uczy koncentracji i można się przy tym poruszać na świeżym powietrzu. Idzie mi nieźle, ale chcę trenować tak długo, aż się dobrze nauczę – mówi.

Paula Domańska chciała uczyć się gry w tenisa od dawna. Wcześniej nie miała jednak takiej możliwości. Najtrudniejszy jest dla niej bekhend ( z ang. backhand) czyli uderzenie piłki z lewej strony rakietą trzymaną w prawej ręce lub oburącz. Paula nie zraża się jednak i trenuje wytrwale.
- Lepiej jest przyjść na kort i poruszać się, niż siedzieć jak co niektórzy przed komputerem czy telewizorem, od którego psują się oczy. Gra w tenisa to świetna zabawa – mówi Paula.

Podobnego zdania jest Miłosz Łagoda, który na korty dojeżdża aż ze Świdnika (koło Marciszowa) czyli około 20 km. Już wcześniej wziął kilka indywidualnych lekcji gry w tenisa, a podczas darmowych zajęć stara się zdobytą wiedzę szlifować. - Tenis to trudny sport wymagający determinacji i samozaparcia. Uczy wytrwałości i cierpliwości. Żeby dobrze grać trzeba dużo trenować i mieć niezłą kondycję – mówi.

Zdaniem rodziców pomysł MOS- u na zorganizowanie takich zajęć to strzał w dziesiątkę. Robert Mierzwa z Jeleniej Góry codziennie na zajęcia dowozi tu swoją 10 – letnią córkę, Różę
- Dla tych, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje jest to świetna forma spędzania wolnego czasu. Moja córka jest zachwycona zajęciami. Od kiedy się one rozpoczęły, nie opuściła ani jednej lekcji. Wcześniej myśleliśmy o zapisaniu dziecka na indywidualne lekcje i kto wie, czy tego nie zrobimy. Podczas darmowych zajęć Róża poznaje nowych ludzi, oswaja się z rakietą i piłką - opowiada pan Robert.

MOS przejął jeleniogórskie korty tenisowe przy ul. Sudeckiej od Klubu Sportowego Sudety w maju br. Od tego czasu sporo się tutaj zmieniło. Przeprowadzone remonty i prace widać na każdym kroku: pomalowano i odremontowano część ławek, wymieniono blendy, słupki i wszystkie siatki. Jak mówi jednak Ireneusz Taraszkiewicz, sporo jest jeszcze do zrobienia. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby włączyć do zmiany wyglądu jeleniogórskich kortów mogą zakupić blendy ze logiem swojej firmy, a w zamian za to MOS zawiesi je pomiędzy kortami.

Z dolnych kortów bezpłatnie do godziny 15.00 przez cały tydzień korzystać mogą wszyscy, którzy posiadają legitymacje uczniowską lub studencką. Muszą jednak przyjść z własnymi rakietami.
Dla dorosłych koszt za korzystanie z kortu to 10 zł do godz. 15.00 i 20 zł od 15.00 do wieczora. Rezerwację kortu można zrobić pod nr tel. 604 224 372.
Przy kortach funkcjonuje też kawiarenka, w której można napić się kawy, zjeść lody czy ciastko. Jest tam również bilard.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group