Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8921
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Lato na budowie S3

Niedziela, 18 lipca 2021, 7:04
Autor: WAC
Region: Lato na budowie S3
Fot. GDDKiA
Pełną parą idą prace przy budowie odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Bolkowem, a Kamienną Górą.
Letnia aura sprzyja prowadzeniu robót na wszystkich frontach – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Między innymi trwa drążenie z dwóch stron dłuższego tunelu przechodzącego przez pasmo Gór Wałbrzyskich i Kaczawskich. Do 13 lipca na portalu południowym wydrążono: w nawie wschodniej ok. 781 m metrów tunelu, a w nawie zachodniej ok. 736 metrów. Równolegle od marca trwa także drążenie tunelu od portalu północnego, gdzie w nawie wschodniej  wydrążono ok. 194 metrów kaloty (górna część tunelu), ok.150 metrów sztrosy wraz ze spągiem (środkowa i dolna część tunelu) i w nawie zachodniej ok. 146 m kaloty oraz ok. 91  m sztrosy wraz ze spągiem. W krótszym tunelu zakończono prace wykopowe i zabezpieczenie skarp. Niebawem rozpocznie się nasuwanie dwóch obiektów inżynierskich.

Na  na odcinku od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ  zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa S3 o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Powstaną również dwa dwunawowe tunele drogowe - tunel TS-26 o długości ok. 2300 m, pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice oraz tunel TS-32 o długości ok. 320 m niedaleko miejscowości Gostków.  Tunel TS-26 po wybudowaniu będzie najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce drążonym w skale i zostanie wyposażony we wszystkie systemy istotne dla bezpieczeństwa.  Ponadto na tym odcinku zostanie wybudowanych 15 obiektów inżynierskich (13 przejść zwierząt oraz 39 przepustów), sieci przyłączy oraz obustronny MOP Jaczków. Zostaną zrealizowane drogi dojazdowe, a istniejąca sieć dróg zostanie odpowiednio przebudowana i zmodernizowana.

Inwestycja, której wykonawcą jest firma Mosty Łódź S.A. ma się zakończyć w 2023 roku. Budowa drogi ekspresowej S3 współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Twoja reakcja na artykuł?

84
85%
Cieszy
7
7%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
2%
Złości
4
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
889
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group