Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7218
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Latarnie uliczne były włączone w dzień. Dlaczego?

Poniedziałek, 5 listopada 2012, 13:25
Aktualizacja: Wtorek, 6 listopada 2012, 8:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Latarnie uliczne były włączone w dzień. Dlaczego?
Fot. Angela
– Dzisiaj (05.11) około godz. 10.00 ulice Klonowica i Okrzei w Jeleniej Górze były pięknie oświetlone palącymi się latarniami – napisali do nas Czytelnicy. – Czy to nowa polityka oszczędnościowa miasta? – pytali z ironią. Sprawdziliśmy i okazało się, że nie była to niegospodarność miasta, ale awaria. – Musieliśmy włączyć wszystkie latarnie by usunąć usterkę i sprawdzić czy wszystko jest już w porządku – wyjaśnili nam pracownicy firmy Tauron.

W tej sprawie otrzymaliśmy telefon oraz e-maila. Czytelnicy pytali dlaczego marnuje się pieniądze podatników i włącza latarnie w dzień.

- To skandal, na nic nie ma pieniędzy, ale na oświetlanie ulic w biały dzień znajdują się one nie pierwszy raz – napisał pan Tadeusz, jeden z naszych Czytelników. – Czy to nowa polityka oszczędnościowa miasta, czy zwykłe niechlujstwo? – pytał oburzony.

Sprawdziliśmy wskazane ulice i potwierdziliśmy, że latarnie były właczone. Na ul. Okrzei spotkaliśmy jednak pracowników firmy Tauron, którzy wyjaśnili nam, że wczoraj doszło tam do awarii, stąd dzisiejsze prace i włączone światło.

- Cała sieć na tych dwóch ulicach nadaje się tylko do wymiany – powiedział nam jeden z pracowników firmy Tauron. – Awarie są tu co chwilę – dodał.

Zdaniem Jerzego Bigusa, zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze co roku wymieniane jest około 100 sztuk latarni ulicznych, ale jest to kropla w morzu potrzeb.

- Mimo corocznych prac, około 60 procent ulicznego oświetlenia nadaje się do wymiany – mówi wiceszef zarządu dróg i mostów. – Przy okazji remontu dróg staramy się wymieniać oświetlenie, ale nie zawsze wystarcza na to pieniędzy. Tak było w przypadku ul. Okrzei, gdzie w minionym roku zrobiliśmy nową nawierzchnię, ale nie było już środków na wymianę oświetlenia i niestety takich prac w najbliższych planach nie mamy. Poza tym, nie wszystkie latarnie należą do miasta, część z nich jest własnością firmy Tauron, która ma obowiązek ich wymiany i konserwacji – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
139
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group