Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3441
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laserowe strzelanie połączone z bieganiem

Niedziela, 14 maja 2017, 20:24
Aktualizacja: 20:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Laserowe strzelanie połączone z bieganiem
Fot. Tomek Raczyński
Stadion przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze gościł w minioną sobotę (13.05) miłośników aktywnego trybu życia, którzy chcieli spróbować swoich sił w letnim biathlonie. Część uczestników doskonale znała już specyfikę tej dyscypliny sportu, ale przede wszystkim był to "Biathlon dla każdego".

Podobna impreza odbyła się już rok temu - w Sobieszowie, na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej, ale tym razem organizatorzy chcieli wyjść do ludzi - bliżej centrum miasta, aby więcej mieszkańców miało okazje zapoznać się z letnią odmianą biathlonu. - Uczestnicy biegną na nogach, strzelają z broni laserowej, która jest bezpieczna i można ją rozstawić w każdym miejscu. Często robimy to w centrach miast - powiedziała Joanna Badacz, dyrektor ds. sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Najmłodsza uczestniczka miała 3 latka, a w sumie wystartowało około 160 osób - nie tylko z Jeleniej Góry, ale również z Żor, Wrocławia, Gliwic, Wałbrzycha i innych miejscowości, bowiem walczą o czołowe miejsca w całym cyklu zawodów pod egidą Polskiego Związku Biathlonu. - Chcemy, aby to była cykliczna impreza i mamy nadzieję, że za rok również wystartujemy na stadionie przy ul. Złotniczej - dodała organizatorka "Biathlonu dla każdego".

Joanna Badacz przyznaje, że część zawodników właśnie poprzez edycje letnie zaczyna swoją przygodę z tradycyjnym biathlonem - w warunkach zimowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group