Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5874
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Las całkiem blisko nas. Dzień Ziemi w „Norwidzie”

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 7:25
Aktualizacja: 19:15
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Las całkiem blisko nas. Dzień Ziemi w „Norwidzie”
Fot. Petr
Wczoraj, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Cieplicach odbył się happening z okazji światowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia – czyli w Wielki Piątek, kiedy zajęć w szkołach nie ma.

– Choć w Dniu Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, uczniowie w całej Polsce mają ferie świąteczne, w naszej szkole pamiętamy o jego obchodach. Od kilku już lat, przygotowujemy wydarzenia artystyczne, wystąpienia, gry czy zabawy, które odbywają się tuż przed świętami. Tym razem, mieliśmy tutaj happening, pokaz mody ekologicznej, test wiedzy o ekologii oraz sadzenie krzewów, którym wspólnie nadaliśmy imiona. A wszystko pod hasłem „Las całkiem blisko nas” – mówiła nam Luiza Marcinek, nauczyciel geografii, współorganizator imprezy.

Istotnie bowiem, w jeleniogórskim „Norwidzie” o Ziemi pamiętają. Co ważne, uczniowie II LO w największym stopniu angażują się w przygotowanie wydarzeń związanych z ekologią, czy może raczej, w edukację o ekologii połączoną z dobrą zabawą. Podczas wczorajszej imprezy, choć utrzymanej w tonie bardzo radosnym i lekkim, poruszano problemy istotne i trudne do rozwiązania, m.in. nadmierne wykorzystywanie zasobów leśnych, spalania śmieci, masowej wycinki starodrzewu czy pożarów leśnych. Było integracyjnie, wesoło, a przy tym wyjątkowo do refleksji.

– W obchodach Dnia Ziemi, które odbywają się w naszej szkole, najbardziej cieszy mnie fakt wzajemnej współpracy miedzy nauczycielami i gronem uczniowskim. To bardzo budujące, że tak dobrze się dogadują, potrafią wspólnie zrobić coś i zabawnego, i kształcącego zarazem. Tu liczy się zarówno integracja, jak i kształtowanie wiedzy na temat ekologii, rzeczy ważnych, o których często się zapomina. Ideą tych imprez jest rozbudzenie wśród uczniów wrażliwości na problemy globalne – podsumowuje Jadwiga Dąbrowska, dyrektor ZSO nr 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group