Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 11517
Zalogowanych: 110
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Czwartek, 9 lipca 2020, 8:17
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 10:00
Autor: WAC
Polska: Łagodny wyrok za zakatowanie kota
Fot. funpage DIOZ
Jeleniogórski Dolnośląski Inspektorat Ochrony nie ogranicza się w swych działaniach jedynie do terenu naszego regionu. Ostatnio wolontariusze z DIOZ występowali jako oskarżyciele posiłkowi w toczącym się w Kwidzynie procesie mężczyzny, który bestialsko zakatował kota.

Ta sprawa odbiła się głośnym echem w całej Polsce. Mateusz B., 22 – letni mieszkaniec Prabut, metalową rurką pobił kota. Skatowane zwierze nie przeżyło ataku. Całe zdarzenie filmowała partnerka mężczyzny. O sprawie zaczęło być głośno w kraju, gdy w styczniu tego roku nagranie zdarzenia pojawiło się w sieci. Policja natychmiast podjęła działania w celu ujęcia sprawcy bestialstwa. Ten kilka dni po opublikowaniu filmu uprzedzając swoje zatrzymanie sam zgłosił się do organów ścigania. To samo zrobiła też jego partnerka.

Prokuratura w akcie oskarżenia zarzuciła obojgu sprawcom popełnienie przestępstwa znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywną. Przynajmniej na razie jednak nie trafią oni za kratki, gdyż sąd w Kwidzynie wobec mężczyzny orzekł karę roku ograniczenia wolności oraz 2-letni zakaz posiadania zwierząt, a dla nagrywającej zdarzenie kobiety - 6 miesięcy ograniczenia wolności i również 2-letni zakaz posiadania zwierząt.

Stosunkowo łagodne potraktowanie przez sąd sprawców zakatowania kota wywołało oburzenie obrońców zwierząt, którzy już teraz zapowiadają złożenie apelacji od wyroku.

Uważam wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie za skandaliczny - mówi Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. - Oznacza on, że oprawcy zwierząt w Polsce mogą spać spokojnie. Sędzia orzekający jednocześnie stwierdził, że oburzenie społeczne w tej sprawie jest wyolbrzymione. W ten sposób pokazał, że ustawę o ochronie zwierząt można wyrzucić do śmieci. Większą reprymendę dostałem za swój wniosek odnoszący się do wymierzenia sadyście kary bezwzględnego pozbawienia wolności, niż Mateusz B. za swój haniebny czyn - podkreśla K. Kuźmiński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
12
60%
Złości
4
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
503
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
11%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
System ich odrzucił. Dziś dzięki niemu zmieniają świat
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Zakończyła się abolicja w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wkrótce 42. Festiwal Teatrów Ulicznych im. Aliny Obidniak
 
Aktualności
Drążyli je więźniowie w czasie wojny. Tajemnicze sztolnie w Piechowicach
 
Aktualności
Będzie więcej pocisków
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group