Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4826
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łączy ich gotowanie

Wiadomości: Janowice Wielkie
Wtorek, 14 maja 2019, 8:03
Aktualizacja: Środa, 15 maja 2019, 10:31
Autor: WAC
Fot. użyczone
Wspólne działania kulinarne to świetny sposób na integrację. Doświadczyli tego uczestnicy projektu „Seniorze, dołącz do nas!”, którzy, tym razem w międzypokoleniowym gronie, spotkali się w świetlicy „Rudawy” w Janowicach Wielkich na smakowitych warsztatach.

Seniorzy z kilku gminnych wsi w towarzystwie dzieci z janowickiej świetlicy przygotowali kilka pysznych, wiosennych sałatek. Wykorzystano zarówno całoroczne warzywa i owoce, jak i pojawiające się na wiosnę nowalijki. Dzieci preferowały sałatkę owocową, którą przygotowały z pomocą dorosłych. Chętnie uczestniczyły również w przygotowywaniu warzywnych specjałów. Międzypokoleniowe warsztaty zakończyły się oczywiście degustacją.

Wkrótce, dzięki nawiązanej współpracy z Sołtysami oraz Radami Sołeckimi Trzcińska i Radomierza, seniorzy będą się integrować na imprezach organizowanych z okazji Dnia Matki w obu miejscowościach.

Projekt „Seniorze, dołącz do nas!” realizowany przez Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości z Janowic Wielkich, finansowany jest ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach programu na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ich 14-05-2019 15:23
Ja, na miejscu dziecka, pewnie bym się przeraził Domem Seniora jako takim i "gotowaniem" pośród biurowej powierzchni, spełniającej kilka funkcji. Zresztą, jakie gotowanie, czym się zachwycać, że karmi się Seniorów byle jak i byle czym, na byle czym ? Co to nie było lepszych produktów ? Szkoda mi wykorzystanych dzieci i starszych. Jedyną pociechą jest sam kontakt międzypokoleniowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group