Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6399
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kwietniowa LIGA ROCKA. Ostatni ważny koncert tegorocznej edycji!

Sobota, 16 kwietnia 2011, 9:45
Aktualizacja: Niedziela, 17 kwietnia 2011, 7:38
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Kwietniowa LIGA ROCKA. Ostatni ważny koncert tegorocznej edycji!
Fot. zyava
W piątek, 15 kwietnia 2011 w Sali „Nova” Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1–go Maja 60 odbyła się LIGA ROCKA. Niewątpliwie, był to jeden z najważniejszych koncertów tegorocznej edycji polsko–niemieckich spotkań młodych muzyków.

Dlaczego kwietniowa LIGA ROCKA zasługuje na miano specjalnego koncertu? Albowiem tylko jeden z zespołów, które wystąpiły w piątek w Sali „Nova” JCK w Jeleniej Górze zakwalifikował się do ścisłego finału, przewidzianego na 21 maja 2011 w formie co najmniej nietuzinkowej – jako „Open Air” na Stadionie Miejskim przy ul. Lubańskiej. A był to wrocławski zespół INSULT (modern metal), któremu serdecznie gratulujemy!

– Od wielu lat finały LIGI ROCKA pozwalają nam na wyłonienie młodych, zdolnych, a przy tym ciekawych pod względem muzycznym zespołów. Swoistym rytuałem imprezy – znanej już w całej Polsce, jest wielkie kuszenie, namawianie ludzi do uczestnictwa w rockowej sztuce. I to zarówno samych artystów, jak i, po prostu, fanów dobrego brzmienia – mówił nam Andrzej Patlewicz, organizator, pracownik JCK.

To, że wypracowana przez lata „ligowa” formuła cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród miłośników rocka nie tylko z regionu, lecz z całego kraju wcale nie dziwi. Każdego roku w ręce organizatorów trafiają z rockowych Piwnic i rozmaitych Domów Kultury nagrania lub dema obciążone balastem nadziei, pragnień i oczekiwań. Podczas kwietniowego koncertu, prócz zwycięskiej kapeli INDULT z Wrocławia, z nadzieją na sukces wystąpili: WHORE LAUGH (grove metal) z Jeleniej Góry, CRIES IN VAIN (alternative) z Łomnicy, PANCURNIK (punk rock) z Lwówka Śląskiego i DONT PANIC (metal core) z Janowic Wielkich. Jako gwiazda wieczoru, której nie brano pod uwagę w konkursie, zagrała formacja PANGAA z Niemiec.

Należy podkreślić, iż każdy z zespołów, których mogliśmy posłuchać w piątek zaprezentował się naprawdę dobrze. Co nie umknęło uwadze miłośników LIGII, których tym razem było tak wielu, że aż zabrakło biletów. – LIGA rządzi! Zawsze bawię sie tutaj znakomicie, a szczególnie podczas finałów. Kwietniowy koncert uważam za jeden z najlepszych, świetne kapele, super klimat. Moim zdaniem, powinno być więcej takich imprez. Tak czy owak, na LIGĘ uczęszczam i będę uczęszczała, dopóki LIGA będzie. Oby jak najdłużej! – podsumowała Sara Lachowicz, jedna z uczestniczek.

Jeleniogórska LIGA ROCKA to projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. Partnerem JCK w Jeleniej Górze jest Socjokulturalne Centrum Steinhaus.e.V. Bautzen. Patronat medialny nad LIGĄ objęła Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group