Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6435
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kwiaty, nagrody, życzenia w Dniu Edukacji Narodowej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 października 2010, 14:34
Aktualizacja: Sobota, 16 października 2010, 15:41
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W podniosłych patriotycznych nastrojach przebiegły dzisiejsze miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, których areną był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Prezydent wyróżnił zasłużonych nauczycieli i dyrektorów, a młodzież odśpiewała „Bogurodzicę”.

Zgromadzonych w sali gimnastycznej placówki przedstawicieli środowiska pedagogów oraz samorządowców, polityków i duchowieństwo – w obecności pocztów sztandarowych szkół ponadgimnazjalnych – przywitała Bożena Kiser, dyrektor ZSOiT. Podkreśliła, że od czasów powstania Komisji Edukacji Narodowej oświata w Polsce wciąż potrzebuje reform i – aby podążać za wyzwaniami czasu – wymaga szczególnej troski.

Dyrektor Kiser chwaliła swoich nauczycieli a także osiągnięcia placówki, którą kieruje, w tym udział w programach unijnych (na przykład Commenius, który skutkował współpracą i wymianą uczniowską z Portugalią). Dodała także placówka, że wiele zawdzięcza trosce samorządu: to właśnie tu powstał pierwszy w Jeleniej Górze „Orlik”. Bożena Kiser zaapelowała też do samorządowców, aby jak najczęściej przyglądali się temu, co dzieje się w oświacie i skutecznie pomagali w jej rozwoju.

Marek Obrębalski, prezydent miasta, podkreślił szczególny nastrój Dnia Edukacji Narodowej. – Cieszymy się, ale nie jest to radość beztroska, jak przy okazji wielu innych świąt. Doceniamy ciężką pracę nauczycieli oraz ich wkład w wychowanie młodych mieszkańców miasta – powiedział Marek Obrębalski.

Głos zabrała także posłanka Marzena Machałek. – Dla mnie to szczególne święto, bo sama jestem nauczycielką i pracowałam także w sferze oświaty w samorządzie, a później w kuratorium – zaznaczyła parlamentarzystka. Zyczyła nauczycielom powodzenia w realizacji misji, a decydentom – umiejętnego reformowania. M. Machałek przytoczyła słowa prof. Ryszarda Legutko: reformy nie polegają na reformowaniu spraw zepsutych przez poprzednich reformatorów. Dała do zrozumienia, że wiele jest w oświacie do zrobienia od podstaw.

Prezydent Marek Obrębalski wręczył też wyróżnionym nauczycielom szkół i przedszkoli oraz dyrektorom placówek oświaty nagrody finansowe. Wśród wyróżnionych znalazła się, między innymi, Bożena Kiser, Marzena Hryniewicka, dyrektor SP nr 8, Joanna Konopka, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 14, a także Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11, oraz Ireneusz Taraszkiewicz, szef Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Barbara Latosińska z wydziału oświaty poinformowała także o przyznanych jeleniogórzanom Medalach Komisji Edukacji Narodowej. Wśród uhonorowanych tym prestiżowym wyróżnieniem znaleźli się: prezydent Marek Obrębalski, Lucyna Dzieniszewka, Bogusława Bogucka, Barbara Macuga, Helena Stylska, Małgorzata Purzycka oraz Wiesław Nowak.

Uroczystość uświetnił występ młodzieży. Zebrani – na stojąco – wysłuchali wykonania średniowiecznej „Bogarodzicy”. Był także montaż słowno-muzyczny poświęcony Fryderykowi Chopinowi. Po akademii nie zabrakło poczęstunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Pytacz 14-10-2010 15:15
Proszę konkretnie, enumeratywnie wymienić,czym tak piorunująco zasłużył się w oświacie prezydent Obrębalski, czego dokonał, jakie zyski osiągnięto??? A może jest to "medal na odejście"...?
~mis 14-10-2010 15:19
a gdzie zdjecia?????
~ati 14-10-2010 15:57
Jak dla mnie to śpiewanie Bogurodzicy na uroczystościach miejskich (czyli pośrednio również państwowych) to absurd. Bogurodzica to hymn KOŚCIELNY, a nie Państwowy. No, ale to pokazuje jak bardzo kler jest wgryziony w Polskę i zarazem w Jelenią Górę.
~Kibic 10 14-10-2010 16:04
Bardzo dobre słowa pani Machałek. To, co chore, powinno umrzeć śmiercią naturalną. Polska oświata wymaga dobrego fundamentu. I gratuluję nagrody Asi Konopce - to co robie jest bezcenne i nie wymaga szumu. Reszcie, o których wiem jak to wygląda od środka, dedykuję hit Queen "The Show Must Go On". Tych, co nie znam, mam nadzieję, że im się należy. Zabrakło na tej scenie ex-szefa SP13 - za skandal na miarę TVN24 - powinna też dostać nagrodę.
~Ludź 14-10-2010 16:07
Bogurodzica kiedyś była hymnem, więc absurdem to nie jest. Poza tym przygotowanie tego utworu nie należy do łatwych i należy docenić to co młodzież przygotowała i jak się poświęciła. Więc zamiast krytykować, niech najpierw krytykujący się za coś zabierze, a potem daje uwagi. Bo każdy jest mądry po drugiej stronie klawiatury. Ahh kocham jelonkowe dyskusje.. Są takie urocze.
~Żandarm 14-10-2010 16:10
Bugorodzica nie była pomysłem kleru, tylko osoby organizującej w szkole Dizńe Edukacji. Więc ati nie wypowiadaj się tak żenująco
~;) 14-10-2010 16:16
dostaja ci co dużo rycza ,a mało robia, ci co robią nie maja czasu ryczeć!
~Mimi 14-10-2010 16:17
Dlaczego zawsze w artykułach są błędy? Czyżby "dziennikarze" mieli czytających za nic? I dlatego nie szanując ich robią z siebie idotów? Pani Kiser nie Kizer. No cóź, ktoś powie że tylko narzekam. Ale jednak pomysł połączenia Bogurodzicy, Chopina i Marka Grechuty nie był do końca przemyślany
~:) 14-10-2010 16:22
do mimi- to fakt-wszyscy tzrej umarli! teraz tylko czekac nam przyjdzie na śmierć chorej edukacji i jej chorych reform
~Kibic 10 14-10-2010 16:29
I gratulacje dla Wiesi Bobrowskiej z Gimnazjum nr 3, choćby za to, że będąc na stanowisku zastępcy dyrektora do dziś dnia pozostaje skromną, taktowną i z głową na karku niezwykłą osobą.
~ 14-10-2010 20:29
DO KIBIC 10 JESTEŚ THE BEST!!!ZA OSTATNIE ZDANIE!!!!!!!!!!!!!!!
~ben 14-10-2010 21:28
Ciekaw jestem jakimi kryteriami kierował się pan prezydent udzielając nagrody??? Bo wśród wyróżnionych są tacy, którzy nie powinni dostać tej nagrody bo zachowują się na co dzień niemo...lnie krzywdząc podopiecznych i radę pedagogiczną stosując przemoc psychiczną.
~Yachi 14-10-2010 22:28
,,których areną był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych"... A ja myślałam że to Gimnazjum nr 4.....
~ 15-10-2010 9:08
brawo dla naszej pani dyr- L.DZ.:)
~Jan 15-10-2010 10:37
Właściwe pytanie o kryteria przyznawania Nagród Prezydenta Miasta. Dostały je też dwie nauczycielki z Gimnazjum Nr 4, które niedawno musiały zwrócić pieniądze pobrane za realizację projektu finansowanego ze środków UE. Fatalna realizacja tego projektu może się skończyć zwrotem całej kwoty przez Miasto. Czy Nagrody Prezydenta to rekompensata za źle wykonaną pracę? A może to zapłata za pomoc w koordynowaniu innych projektów w G4 przez urzędniczki Wydziału Oświaty, które zarabiają na tym więcej, niż wynosi ich pensja? Wy pomagacie nam, to my nagradzamy was? Panie Prezydencie Obrębalski - jak to jest, za co te nagrody???
~jabu 15-10-2010 14:04
Do ben, czy masz nz mysli panią z pierwszej fotografii?
~Ewa 16-10-2010 14:15
Skandal i żenada, jeleniogórska oświata to jeden wielki przysłowiowy szajs, ludzie z minionej komunistycznej epoki zajmują koryto władzy sprawującej nadzór, naczelnik oświaty nawet nie ma pojęcia co należy do jego obowiązków, czerpie tylko profity ze swego koryta, to stanowisko tylko kosztuje podatników o delegaturze jeleniogórskiego kuratorium nawet nie wspomnę epoka wymarłych dinozaurów, którzy nawet nie wiedzą jak wygląda współczesna metodyka, nie zna nowych trendów, szef w ogólnie nie wie o co tak naprawdę chodzi a jego wściekłe kundle- wizytatorki nawiedzone do sześcianu zadają dodatkową pracę nauczycielom, zamiast pozwolić im skupić się na tym co jest ważne w ich codziennej pracy, jestem młodą nauczycielką, poznałam dokonania nawiedzonej pani Warchoł, stara panna z wybuchami psychodelii, nie udało jej się w prywatnym życiu, więc mści się na wszystkich, nie wykonując zadań należących do jej obowiązków. Reasumując środowisko nauczycielskie to najgorsza sitwa plotkarska i najbardzie
~matmoska 21-10-2010 22:49
We Don't Need No Education!!!!!!!!!!!
~W. Dutczak 22-10-2010 22:06
Brawo jeleniogórska 'Wadzo'' oswiatowa...i samorzadowa, de facto - tez! Ponad 4 lata dobijania sie o normalnosc i sprawiedliwosc w SLONECZKU (MOS)... I ...rozroba na calego, bunt, policja i przepychanki, itd. Wszyscy wiedzieli o tej patologii (niekompetencja, lamanie prawa, kumoterstwo, selekcje negatywna - sa kwity), i co - bandyci rzadza. Wielkie brawa dl pp wizytatorow - przez litosc pomine nazwiska - tez sa kwity. Osobne gratulacje i powinszowania dla p. Depty - b. dyrektora(?); zapracowal Pan=zasluzyl na ''kopniaka'' (tez sa kwity). O Panskich totumfackich - nie wspominam, szczyt niekompetencji i zlej woli + glupoty!!! Szkoda, bardzo szkoda mi jedynie mlodziezy. Dostali od zycia, dostali tez od 'pedagogow' i ich Jasnie Oswieconej Wadzy. W. Dutczak p.s. info dla ''purystow'' jezykowych: komp bez polskich fontow :)) p.s.2 z za granicy Wasze - niewatpliwe - OSIAGNIECIA wygladaja jeszcze bardziej groteskowo p.s.3 w tym kontekscie, rzeczywiscie jest co swietowac!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group