Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9374
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kwiaty dla pszczół

Wtorek, 19 maja 2020, 9:04
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2020, 6:12
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kwiaty dla pszczół
Fot. użyczone
Ze sporym odzewem spotkała się akcja dwóch uczennic z zabobrzańskich szkół podstawowych – Karoliny Synówki i Blanki Bąk. Dziewczyny przed Świętami Wielkanocnymi wystawiły na aukcji wykonane przez siebie pisanki. Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczą na zakup roślin miododajnych, które rozdadzą innym dzieciom.
Od kilku lat wykonuję różne drobiazgi na kiermasze organizowane w mojej szkole – mówi Karolina Synówka. - Pieniądze przeznaczamy na szkolne koło TPD. Sytuacja spowodowana koronawirusem sprawiła, że w tym roku kiermaszu wielkanocnego nie było. Przygotowane razem z kuzynką Blanką pisanki postanowiłam przeznaczyć na coś, na czym mi bardzo zależy. Na pomoc pszczołom. Wykonałyśmy pięć pisanek, które zostały sprzedane na aukcji. Za zebrane pieniądze zamierzamy kupić sadzonki kwiatów przyjaznych pszczołom i rozdać je dzieciom do posadzenia w ogródkach i na balkonach.

Ostatecznie wszystkie ozdoby znalazły swój nowy dom. Jedno jajo trzeba było dorobić na zamówienie. Z ich sprzedaży udało się uzbierać 525 złotych. Kolejne cegiełki do tej puli dorzucili sponsorzy i już wiadomo, że w ramach akcji zostanie kupione nie mniej, niż 1000 małych roślin. Do współpracy w dystrybucji sadzonek zgłosiły się do tej pory: Kwiaciarnia "Gratka" z ul. Kiepury w Jeleniej Górze, Miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Góry, Szkoła Podstawowa nr 13 w Jeleniej Górze, Stowarzyszenie "Odnowa" z Mirska, Nadleśnictwo Świeradów, Stowarzyszenie "Nasze miejsce na Świecie" ze Świecia.

Jest już pomysł na kontynuację zabawy. Jeśli dzieciom uda się zrobić na tych kwiatkach zdjęcia pszczółkom, to najlepsze prace zostaną nagrodzone. Oczywiście pszczelimi produktami.

Twoja reakcja na artykuł?

40
98%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group