Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7398
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kurs samoobrony dla pań – kolejna edycja

Niedziela, 7 października 2018, 12:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 października 2018, 6:13
Autor: 112
Policja jeleniogórska, IPA Region Jelenia Góra wraz z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry zapraszają kobiety w wieku od 16 lat, zainteresowane uczestnictwem w kursie samoobrony na pierwsze spotkanie, które obędzie się 18 października o godzinie 16.30 w sali Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, przy ul. Nowowiejskiej 43. Panie zainteresowane udziałem w kursie będą mogły zapisać się na spotkaniu. Udział jest bezpłatny.

Od 23 października rusza kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet w naszym mieście. Patronat honorowy nad programem objął Prezydent Jeleniej Góry. Uczestniczki w wieku 16 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w kursie.

Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia są w stanie przygotować praktycznie każdego do odparcia agresywnego ataku. Przy czym, pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca , na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru.

- Zajęcia te mają na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie policyjny instruktor samoobrony, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia , które prowadzić będzie psycholog. W zajęciach udział weźmie również prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz ratownik medyczny.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki w sali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 3 w godzinach od 17.00 do 18.30.

- Panie zainteresowane udziałem w kursie zapraszamy 18 października o godzinie 16.30 na spotkanie organizacyjne – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

14
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group