Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6762
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kurs komputerowy dla niepełnosprawnych 60+

Niedziela, 19 kwietnia 2015, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Org
Jelenia Góra: Kurs komputerowy dla niepełnosprawnych 60+
Fot. KSON
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych rozpocznie się wkrótce kurs dla niepełnosprawnych seniorów. – Będziemy go prowadzić w dwóch wydaniach: dla zaawansowanych oraz dla uczestników początkujących – mówi Beata Owczarczyk – koordynatorka tego projektu.

Nowością kursu jest rozszerzenie grupy docelowej o seniorów, czyli chętnych po 60 roku życia. - Na warsztatach będziemy również uczyli obsługi komputera osoby słabowidzące i niewidome przy użyciu specjalnych programów obsługiwanych za pomocą klawiatury (a nie myszy), co w przypadku takiej dysfunkcji jest bardzo istotne – informuje Beata Owczarczyk.

Program kursu jest bardzo atrakcyjny. Na podstawie doświadczeń z poprzednich edycji, obecna została wzbogacona o warsztaty edukacyjno-motywacyjne (zajęcia z psychologiem, ratownikiem medycznym, dietetykiem). Zaplanowano tez zajęcia z tzw. ekonomiki domowej. W czasie tych spotkań doświadczony ekonomista objaśniał będzie zasady gospodarowania budżetem domowym.

- Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. (Każdy chętny musi legitymować się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności) – dodaje koordynatorka projektu.

Wszelkich informacji można zasięgnąć dzwoniąc do sekretariatu KSON-u pod nr telefonu 75 75 24 254 lub pisząc na adres e-mail: info@kson.pl. Do dyspozycji zainteresowanych pozostają także wolontariusz KSON pod adresem ul. Osiedle Robotnicze 47a, 58-500 Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group