Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 15 grudnia
Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Czytających: 9272
Zalogowanych: 45
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kurs dla skazanych

Poniedziałek, 8 listopada 2021, 10:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kurs dla skazanych
Fot. areszt śledczy
W Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) realizowany jest kolejny kurs zawodowy dla skazanych - technologa robót wykończeniowych w budownictwie.

W szkoleniu uczestniczy dwunastu skazanych odbywających w jeleniogórskiej placówce penitencjarnej karę pozbawienia wolności. W pierwszej kolejności na kurs skierowano osoby nie posiadające wyuczonego zawodu lub takie, którym ukończenie kursu zawodowego pozwoli na uzupełnienie dotychczasowego wykształcenia.

Szkolenia mają również zwiększyć szansę skazanych na zatrudnienie zarówno w areszcie jak i po odbyciu kary pozbawienia wolności. W trakcie zajęć oprócz praktycznej nauki zawodu kursanci zapoznawani są z zasadami bezpieczeństwa i higieną pracy. Poznają też podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
852
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
"Bardzo dobra kawa" – Jarmark w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
112
Dachowanie w lesie
 
Aktualności
Regionalne książki pod choinką
 
Aktualności
Radość dla dzieci z rodzin wspieranych przez MOPS
 
Aktualności
Świąteczne tłumy na Placu Ratuszowym
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group