Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5924
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kupcy z Zabobrza mają spółkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 czerwca 2010, 14:09
Aktualizacja: Środa, 2 czerwca 2010, 8:18
Autor: Angela
Fot. Angela
Siedemdziesiąt siedem osób prowadzących działalność gospodarczą na targowisku Zabobrze podpisało wczoraj w Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze umowę utworzenia Spółki Kupieckiej Zabobrze. – To wielka i historyczna chwila. Od tego momentu wiele się na targowiskach zmieni – mówili założyciele. Całość uczczono tortem i szampanem.

Na wczorajszym uroczystym spotkaniu kupców i podpisaniu aktu notarialnego zawiązania spółki poza samymi zainteresowanymi pojawili się wiceszef miasta, Jerzy Lenard oraz radny Jeleniej Góry Ireneusz Łojek, który życzył kupcom "wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia”. Tymi słowami idealnie wpasował sie w całą oprawę podpisania dokumentów. Organizatorzy zadbali bowiem o ogromny tort kupiecki oraz szampana.

– Po długich bojach udało nam się zrealizować pierwszy etap zawiązania Spółki Kupieckiej Zabobrze, sp. zo.o. Jest to początek długiej drogi, przed nami jeszcze wiele pracy, ale cieszymy się z tego sukcesu, ponieważ czekaliśmy na to bardzo długo, ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy przekonani, że kiedy przejmiemy targowisko w swoje ręce, zmieni ono swoje oblicze, będzie bardziej nowoczesne i atrakcyjne oraz konkurencyjne dla marketów. Cieszymy się, że mogliśmy mówić jednym głosem z miastem, które wyszło do nas z propozycją utworzenia spółki – mówi Danuta Wójcik, przedstawicielka kupców z targowiska Zabobrze.

Do spółki kupieckiej Zabobrze mógł przystąpić każdy, kto obecnie prowadzi tam stałą działalność gospodarczą i wnoszą tzw. czynsz dzierżawny oraz wykupili udziały. Przy czym jeden udział odpowiadał jednemu metrowi kw. Zajmowanej powierzchni użytkowej targowiska i kosztował 50 zł. W nowo utworzonej spółce założyciele pokładają ogromne nadzieje.

– Wolę być w spółce, bo to będzie nasze i coś się tam będzie działo. Przez te kilkanaście lat nic nie było tam robione. Co powinno się zmienić na targowisku? Jego wygląd i szacunek do ludzi, którzy tam ciężko pracują. Tego szacunku nie mieliśmy od dzierżawcy – mówi Zenona Szpecht.

W najbliższych dniach kupcy zgłoszą spółkę do Krajowego Rejestru Sądowego, dzięki czemu spółka zyska osobowość prawną. Wpis ten kupcy uzyskają z końcem miesiąca. Do 15 czerwca br. założyciele spółki mają przygotować całościową koncepcję zagospodarowania i zarządzania terenem, który planują przejąć od 1 lipca. Umowy miasta z obecnymi dzierżawcami targowisk wygasają bowiem z końcem czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~ 1-06-2010 14:35
Oby ceny tylko spadły.Bo teraz na rynku jest drożej niż w marketach.
~wojekjg 1-06-2010 14:45
~TORT 1-06-2010 14:56
PIĘKNY i SMACZNY tort, znam cukiernie w której był robiony zamawiany to Mysłakowice. Robia świetne ciasta miam, miam polecam. Zadnej chemi , smakuja jak dowowe od babci
~komornik 1-06-2010 16:35
Budujcie, budujcie hale targową ja i tak to przejme.....
~lidzia 1-06-2010 16:51
Nie wierzę. Są jeszcze ludzie którzy kupują w tak niehigienicznych warunkach - jak targowiska - produkty? Warzywa to ostatecznie, ale mięso, nabiał???
~IRENKA83 1-06-2010 17:41
no to teraz zobaczymy jak wrpowadza obietnice w zycie
~zaorać 1-06-2010 18:03
Po co ten targ? Zaorać nasiać rzepaku. Kupców do marketu do magazynu zobaczą ile można kupić u nich na targu za zarobione ciężką pracą pieniądze. Ten bazar i manhatan to ceny z kosmosu.
teessi 1-06-2010 18:39
Ja tam im gratuluję! Dobrze byłoby, gdyby na Florze to także się udało. Może będzie w końcu ładniej na tych targowiskach, gdyby np. jakoś ujednolicili te swoje stanowiska pracy i pilnowali porządku w swoich "obejściach" i w miejscach, gdzie stawiają swoje samochody.
teessi 1-06-2010 18:41
Co do cen to co prawda, to prawda, na mieście nawet odzież jest tańsza.
~do zaorać 1-06-2010 18:57
ty buraku wiesz ile nocy i ton towaru muszę załadować żeby zarobić na zus i placowe ,co ty gadasz buraku nie masz pojęcia jaka to jest praca ,nie to co w markećie od 7 do15 ja pracuje po18 godzin jako sprzedawca i kierowca co ty piszesz i napiszesz to pomyśl ,DO MARKETU KUPUJ SOBIE BUBLE!!!!!!!!!!!!!
~też kupiec(były) 1-06-2010 19:06
Panie prezydencie Lenard, tak na moje oko rok nie minie jak Pan i Pana podopieczne usłyszą prokuratorskie zarzuty, spółkę szlag oczywiście trafi, forsa przepadnie, teren się sprzeda, ale to już inny Prezydent będzie miał z tego profit. Wtedy zapytam, warto było roztrwonić tak z trudem rozpoczętą karierę? ps. warto posłuchać jak przyszła pani prezes odgraża się ludziom, którzy jej nie poparli, co druga grożba conajmniej karalna.
~do zaorać 1-06-2010 19:37
ty buraku wiesz ile nocy i ton towaru muszę załadować żeby zarobić na zus i placowe ,co ty gadasz buraku nie masz pojęcia jaka to jest praca ,nie to co w markećie od 7 do15 ja pracuje po18 godzin jako sprzedawca i kierowca co ty piszesz i napiszesz to pomyśl ,DO MARKETU KUPUJ SOBIE BUBLE!!!!!!!!!!!!!
~qawsed 1-06-2010 19:42
e no nie napinaj się tak "buraku", żona szukała czegoś dla dziecka na komunie, takiej narzuty na ramiona z rękawami "bolerko", na mieście po 30-45 PLN, ale nie było rozmiaru, więc poszła na FLORĘ, myśli sobie odzież z Tuczyna, to nic że byle jaka, ale na jedną okazję to może być. Znalazła jakiś szajs, niestety zdesperowana, bo to już sobota była, kupiła. 65 PLN No myślałem że pęknie ze złości, bo cena większa jak na 1-go Maja, więc wybaczcie i nie prędko na ryneczek nie zawitam.
~ZABOBRZANIN 1-06-2010 20:11
Pani Beato tam w kubku oczywiście woda... ale kozaki w maju ?
~do qawsed 1-06-2010 21:03
znajdź mi identyczna za 30-45PLN i wtedy się wymądrzaj , zresztą taka ciekawostka większość ciuchów na tzw"mieście"to jest dokładnie to samo co na Tuszynie
~c 1-06-2010 21:27
zalozyli spolke ale teraz skad spolka wezmie kapila zeby postawic hale? :) wkoncu to nie sa male pieniadze. takie hale kupieckie z prawdziwego zdarzenia to powiny juz dawno stac na miejscu flory i targowiska na zabobrzu.
~klientttttt 1-06-2010 21:55
Fajnie ze dali im szanse zeby sie sprawdzic w takiej roli!Zycze powodzenia!(Na tym 8 zdjeciu to calkiem fajna noga (pani z chemicznego):)
~mim 1-06-2010 22:34
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia wszystkim tym ,którzy nie patrząc na trudności wzieli sprawy w swoje ręce. Tak rodziły się duże firmy- nikt nie miał od razu z górki. Brawa dla władz Jelonki za wsparcie kupców w tworzeniu lokalnego handlu.
~oko 1-06-2010 22:47
A co na zdjeciu i na spotkaniu robi \"to wynies przynies pozamiataj\" ta sluzka Pani Rogalowej ! Co ona tam reprezentuje nie ma dzialalnosci jest\"na posylki\" Za drzwi z nia !
~kupiecki wspólnik 1-06-2010 22:47
A ten piękny TORCIK BYŁ BARDZO SMACZNY,a Pan Cukiernik robił go na specjalne życzenie przez całą noc w cukierni u LIBERCBACHA z ul. Wiosennej ................pychotka
~wrocławski_student 1-06-2010 22:54
nigdzie równie dobrych naturalnych produktów spożywczych nie ma jak na rynkach i za dużo niższą cenę - ubrania również tańsze, często te same towary odzieżowe w różnych sklepach okazują się być najtańszymi właśnie na rynku i to mówię ja skazany na drożyznę sklepową we Wrocławiu - rynki są wybawieniem - oczywiście zwolenników chemii w żarciu z hipermarketów nie brakuje wśród wypowiadających, lub płacenia za metkę w przypadku ubrań
~wyborca 1-06-2010 23:56
Przecież naturalną sprawą jest że drożej w sklepie niż na rynku,no bo niby z księżyca mają wziąć kilka tysięcy na czynsz w markecie pseudo galerii? Zawsze może się coś trafić taniej, oczywiście też z Maximusa bo tam kupują te lepsze sklepy już bez chińskich metek.Ryneczek, Flora to olbrzym który jest potężną konkurencją dla sklepów i gdyby on upadł sklepy momentalnie windowałyby ceny ponieważ klient zdany byłby tylko na nich.
~gosc niedzielny 2-06-2010 6:14
no to bomba, ciekawe czy z wpłaconych udziałów starczy im na opłacenie minimalnego kapitału zakładowego dla spółek z o.o. wynoszącego 50 tys zł :-) :-) Hm... jeśli z taką "kasą" zamierzają brać się za inwestycje, to nie wróże im sukcesu. Na "dzień-dobry" kredytu żadnego nie dostaną z banku - bo jako sp. z o.o. nie mają jeszcze żadnej historii, środków z funduszy europejskich też nie wyciągną... więc pewnie będą to robić pieniędzmi zebranymi z comiesięcznych opłat od najemców :-D :-D Ryneczek ma rację bytu, w końcu potrzeba gdzieś świeże warzywka kupić... ale nabiału to z ryneczku nie dotknę, łatwiej tu trafić na przeterminowane rzeczy niż w sklepie, drażni mnie też wszechobecny kurz i brud na art spożywczych - niestety można się tego spodziewać, jeśli towar eksponowany jest pod gołym niebem, albo skromnym zadaszeniem. . . . . . Hitem jest stoisko z artykułami przeterminowanymi - na przeciw budek z mięsem, przy przejściu, nie mam nic przeciwko temu by sprzedawać takowe, bo można tak robić pod warunkiem, że klient zostanie o tym wyraźnie poinformowany. Większość artykułów tam ma pozamazywane daty, albo przepakowane są do innych woreczków (np ciastka), albo daty nie można w ogóle znaleźć. To działanie świadome. Może by łysego właściciela tego stoiska przywołać trochę do porządku? PIH...Sanepid... do roboty! drugie jego stoisko jest też na Florze z tym samym asortymentem więc macie go prawie pod nosem ;-) W Niemczech też spotkać można sklepy z wydzielonymi regałami "MHD abgelaufen" - czyli z art po terminie i nie ma z tym problemu... tylko że klient musi świadomie podejmować decyzję zakupu przeterminowanego artykułu, w końcu robi to na własne życzenie, a nie bazuje się na jego niedoinformowaniu, czy specjalnie usuwaniu dat przydatności. Moim zdaniem takie celowe działanie to świadome naruszenie prawa przez sprzedawcę i chyba nie należy mu się za to pochwała od klientów, PIH i Sanepidu...
~J23 2-06-2010 8:05
Jak te kobitki się ubrały kozaki ,mini paranoja .Panie więcej szacunku dla swojej osoby ,nie macie po 16 lat.W szczególności ta pani farbowana na blond pasemka czarna sukni i mini.Jakie handlary taki rynek .Tam jest tylko drogo i brud gdzie jest Sanepid IH.no i pani rzecznik konsumentów z UM (super działaczka.Każdy z tych pseudo handlowców towar zakupuje w nocy w Marketach i podnosi cenę.Nasuwa się powiedzenie "jakie handlary taki handel)
~DO kupiecki wspolnik 2-06-2010 15:05
Tort jest z MYSLAKOWIC z Jeleniogórskiej 4 a nie z Wiosennej !!!!!!!!
~do pitola 2-06-2010 23:39
Ty buraku.................. w kilku wcieleniach, każdemu łatkę przypinasz gdyż koryto Ci ucieka. już nie dużo czasu Ci zostało więc lepiej zacznij zbierać swoje gołębie do kupy i wypier.... P.s. nie martw się o fundusze spółki...martw się o swoje długi.
~do pitola 3-06-2010 16:18
podły z ciebie człowiek,wszystkich straszysz kontrolami,jesteś zwykłym DONOSICIELEM i kana...nawet "łysego " zastraszyłeś i to był twoj błąd.Długo będzie ci się to czkawką odbijało!
~kupiecki wspólnik 5-06-2010 0:20
Tak ,przepraszam za błąd,TORT BYŁ Z MYSŁAKOWIC,a Pan cukiernik nazywa się Libersbach-chylę czoło i DZIĘKUJĘ
~ 2-07-2010 16:45
brawo pani danuto sprzedala pani nas mysle tyjko czemu sw komunia w gardle ci nie stanie ale stanie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group