Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4644
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kupcy chcą odwołać zastępcę prezydenta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 lipca 2010, 7:39
Aktualizacja: Sobota, 31 lipca 2010, 8:04
Autor: Angela
Fot. TEJO
Do przewodniczącego rady miejskiej w Jeleniej Górze, Huberta Papaja wpłynęło pismo od Marii Molasy z 46 podpisami innych kupców, którzy nie wstąpili do nowo utworzonej spółki kupieckiej. Domagają się odwołania Jerzego Lenarda. Ich zdaniem wiceszef miasta przekracza swoje kompetencje i nadużywa władzy. W jaki sposób? Tego w piśmie nie wyjaśniają.

Jak widać emocje niektórych kupców nie opadły po utworzeniu spółek kupieckich. Wręcz przeciwnie, ożyły i to ze zdwojoną siłą. W przypadku złożonego pisma do rady miejskiej odnośnie odwołania zastępcy prezydenta Jerzego Lenarda, sprawa dotyczy inicjatorki całej akcji, Marii Molasy.

Kobieta do spółki kupieckiej Zabobrze nie wstąpiła i nie mogła porozumieć się z obecnym zarządcą targowiska. Dokładniej, Maria Molasy w ostatnich miesiącach handlowała na targowisku Zabobrze na ciągu komunikacyjnym, z boku którego stanęły kolektory miasta. Zgodnie z prawem do tych urządzeń dostęp musi być przez 24 godziny na dobę.

Dodatkowo zarząd spółki postanowił uporządkować targowisko i udrożnić do niego dojazd. Dlatego prezes spółki poprosił Marię Molasy o przeniesienie swojego stoiska w inne, wskazane miejsce. To wiązałoby się z ponoszeniem przez nią wyższych kosztów. Kobieta nie chciała się więc na to zgodzić i ze skarga poszła do zastępcy prezydenta Jerzego Lenarda.

Najwyraźniej liczyła na to, że wiceszef miasta nakaże prezesowi spółki pozostawienie jej na obecnym terenie. Tak się jednak nie stało.
– Targowisko przy ulicy Różyckiego zostało obecnie przekazane przez miasto nowemu zarządcy, spółce kupieckiej Zabobrze, i to ona ma prawo do decydowania o miejscach, w których można handlować, a w których nie. Ja nie mam prawa niczego narzucać zarządowi spółki, o czym panią Molasy poinformowałem podczas ostatniej rozmowie, na początku tygodnia – mówi Jerzy Lenard.

– Powiedziałem też, że przedstawiciele spółki powinni wskazać jej miejsce zastępcze. Widocznie takie rozwiązanie się pani Molasy nie spodobało. Nie wiem, co pani Molasy zarzuca mi w piśmie oraz kto się pod tym pismem podpisał. Dotychczas nie miałem żadnych sygnałów od innych osób, które byłyby niezadowolone z mojej pracy – mówi zdziwiony zastępca prezydenta Jerzy Lenard.

Rada miasta już napisała odpowiedź. Ta w najbliższych dniach trafi na ręce Marii Molasy, która jako jedyna z podpisanych w piśmie osób podała adres zwrotny. Szef rady miasta odpisuje, że zgodnie z przepisami decyzja odwołania zastępcy prezydenta nie leży w gestii rady, ale samego prezydenta, który powołuje i odwołuje swoich zastępców. Sprawa targowisk natomiast ma być omawiana na najbliższej sesji rady.

Już wiadomo, że odwołania wiceszefa miasta nie dojdzie. Zapytany o tę kwestię prezydent miasta Marek Obrębalski odpowiedział, że jego zastępca może spać spokojnie, bo on sam jest bardzo zadowolony z rozwiązań wprowadzonych na targowiskach i wierzy, że przyniosą one same pozytywne efekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~nn 30-07-2010 7:56
Ten prezydent dziala tak aby sie nie poparzyc czyli nie zaszkodzi komu trzeba i nie pomoze komu trzeba ot co
~do nn 30-07-2010 8:09
Ten Prezydent - szanowny nn - nareszcie! robi porządki w tym mieście! i ma gdzieś takich jak ty kombinatorów! Ot co!
~ 30-07-2010 8:30
Jeden z powyższych postów na pewno należy do jakiegoś urzędasa. A pan J. Lenard jak mógł zimą wyrzucić z mieszkania kobietę z dzieckiem? To jest nieludzkie. Mam nadzieję, że spotka go taki sam los. Tak na marginesie, to jego twarz jest podobna do gostka który mnie okradł, zresztą na uczciwego nie wygląda, w każdym bądź razie inteligencją nie grzeszy na pewno.
b_jg 30-07-2010 8:34
Za poprzedniego zarządy było źle, teraz też jest źle, ehh...jeszcze się taki nie znalazł co by wszystkim dogodził.
~ja wam pomog 30-07-2010 10:02
jak robiłem referendum, to podchodził do mnie do stolika pewien doktor, brat prominentnego polityka PSL, byłego szefa KRUS i wciskał mi swoje cv, bo myślał, że zrobię karierę wielką; potem już jako rajcę zapraszał mnie były zarządca targowiska na zabobrzu, prezes jakiejś organizacji gospodarczej majacej wówczas swoją siedzibę nad domem towarowym; potem piłem bełty... teraz mam długi (długi też) warte nowego małego samochodu. Jak zostanę prezydentem, to będą mieli z czego ściągnąć...
~batman 30-07-2010 10:02
Zgadzam się z pomysłem zlikwidowania targowisk z Jeleniej Góry. Cała Europa kupuje w supermarketach - a nie jak my Polacy na bazarach. Zero jakości, brud... Zliwkidować te wysypiska śmieci, a Straż Graniczna niech wyrzuci tych romów, gdzie ich miejsce...
~ 30-07-2010 10:05
@ 30-07-2010 08:34 | b_jg | A co ty byś chciał/a? Jak 99 na 100 Polaków to złodzieje- przez duże "Z'!
~wie39 30-07-2010 10:47
o tym panu pamietajcie przy najbliższych wyborach
~Ewa 30-07-2010 11:35
Nie zgadzam się z poglądem, że Pan Lenard nie jest inteligentny. Wręcz odwrotnie - jest; i to nie tylko - jest również profesjonalistą. Inna sprawa, że jego działania naruszają dotychczasowe status quo w naszym Mieście. Ja na miejscu Pana Prezydenta Prystroma zatrudniła bym Pana Lenarda jako swojego zastępcę. Jeżeli zaś chodzi o kupców to sami siebie wzięli ( pardon ) za mordę. Jak chciał to zrobić Wilk, to było źle, bo bardzo protestowała Pani Wójcik i tzw. Rada Kupców. Teraz przekonali się na własnej skórze ( Spólka Kupiecka oczywiście ) jak się naprawdę powinno zarządzać targowiskami. Życzę powodzenia, ale nie wróżę spokoju !
~były kupiec 30-07-2010 12:47
To co robi teraz Wójcikowa na ryneczku Zabobrze to normalna dintojra, zapowiedziała, że prędzej czy póżniej wszystkich dawnych wrogów i każdego kto się jej sprzeciwi z ryneczku wy........li. A Lernardowi się dziwię, wygląda na inteligentnego człowieka a dał się podejść jak dziecko, chyba będzie miał ciężko w najbliższych wyborach.
~Obywatel 30-07-2010 13:42
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze! Swoją drogą to cała świta pana M.Obrębalskiego powinna się podać do dymisji razem z nim, bo nic nie wniósł do tego miasta oprócz budowania coraz to nowych sklepów w których niewielka garstka Jeleniogórzan która ma prace będzie w nich robić zakupy.
~kabaret 30-07-2010 13:44
Już pisałem kiedy w jednym felietonie, że ten facet na zdjęciu wygląda jak Groucho Marx, ale nie ma niestety jego talentu. Zwłaszcza do rozśmieszania;-)
~ 30-07-2010 14:14
do 10:05, chyba byd......,piszesz o sobie jak ty jesteś złodziejem przez duże Z to nie znaczy że 99% musi też kraść,
~MaRyja ta Mo 30-07-2010 15:41
Ta Molasy To MaRyja. Dla niej nie liczy się klient i jego Bezpieczeństwo.Handlując na ciągu komunikacyjnym naraża swoich potencjalnych klientów na niebezpieczeństwo potrącenia przez samochody wjeżdżające na parking.Uważam że najlepszym miejscem na przeniesienie tego kramiku i udrożnienie przejazdu będzie lokum obok biura PREZESA B O G U S I A.przy śmietniku.
~McDrive 30-07-2010 15:55
Proponuję wydzielić pani Molasy oddzielny pas dojazdowy na . McDrive.
~ 30-07-2010 16:09
@ 30-07-2010 14:14 | ~ - Ty jesteś jednym z tych stu? To siedź cicho, tym bardziej, że mnie nie znasz.
~ 30-07-2010 16:41
zrobić parking dla zabobrza. i tyle w tym temacie.
~ton 30-07-2010 17:22
to k u p y nie kupcy jak ten rynek wyglada syf kila i mogila,piekna fontanne tam zrobić a ich za miasto najlepiej do siedlęcina obok wysypiska idealnie by się wkaponowali;-))
~Jaco 30-07-2010 17:29
Zlikwidować ryneczek i po kłopocie.Złotówy mają gdzieś przeciętnego nabywcę,tylko ceny podnoszą aby kosztem ludzi kieszenie sobie napełnić.Pomysł parkingu super.
~Prezydencie 30-07-2010 17:32
Najlepszym rozwiązaniem będzie rozgonienie wszystkich na 4 wiatry. Budy wywieźć i zrobić porządny parking. Ten targ to 19 wiek.
~gaga 30-07-2010 18:08
Jaszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził. To klienci decyduje czy chcą kupować w marketowych molochach czy na ryneczku. I dopuki oni będą kupować to targowisko isnieć będzie. Pracuje tam 150 podmiotów które utrzymują swoje rodziny i pracowników nie proszą o jałmurzne tylko ciężko pracują. A19 wiek nie jest zależny od nich samych tylko od ludzi którzy przez tyle lat ciągneli z nich ciękie pieniądze nic nie inwestując.
~ 30-07-2010 18:22
Faktem jest, że te targowiska utraciły swój pierwotny charakter - handel warzywami i owocami oraz płodami rolnymi typu jajka, masło i śmietana "od baby" stanowi margines innych działalności. Handluje się tam głównie ciuchami z Tuszyna pod Łodzią, które są tanio kupowane, a drogo sprzedawane. I tyle. Warzywa i owoce także nie pochodzą od rodzimych sadowników i ogrodników lecz kupowane są na giełdzie we Wrocławiu, skąd dowożone są z Włoch, Hiszpanii, Grecji, a nawet z Niemiec. Zobaczcie, w jakich są skrzynkach te pomidory, brokuły, sałata lodowa, a czasem truskawki, będące w niewielkich plastikowych opakowaniach. ;-) Czym to wszystko różni się od tego, co oferuje market? Najczęściej ceną. Niech sobie handlują, ale niech nie udają, że popierają rodzimą produkcję sadowniczo-ogrodniczą. ;-)
~Schengen 30-07-2010 19:01
Dla mnie Pan Jerzy Lenard jest pierwszą od bardzo wielu lat, osobą wiedzącą co robi. Jest fachowcem i realizuje kolejne stawiane przed nim zadania. Biadolenie, że nie opowiedział się po czyjejś stronie świadczy jedynie o profesjonalizmie. Od dawna przyglądam się jego pracy i porównuję z wyczynami likalnych politykierów. Mam nadzieję, że będzie startował w najbliższych wyborach !
~Jel... 30-07-2010 19:02
do Batmana - sam sobie kupuj w marketach tam oszukują a i towar jest do du...... na targowisku emeryt jeszcze może coś wytargować.Tyle lat brali forsę od kupców a g.... zrobili.Targowisko jest potrzebne - Flora to syf i drogo w porównaniu z Zabobrzem.Podłoże tego konfliktu jest inne i należy wreszcie z uwagą posłuchać tych co nie przystąpili do spółki a tak to powiedziały jaskółki , że nie są dobre spółki.....
~ziel.rynek 30-07-2010 19:32
boguś Kępiński wziął sporą kasę za miejsce na postawienie kramiku od Marysi,a teraz pisze jej pisma i podkłada fałszywe listy z podpisami.Ratuje się biedak ,bo musi oddać kasę dziad i szuja z niego be......................dobrze,że o wywieźli na śmietnik
~ 30-07-2010 19:46
Przyjdzie jaworowicz i znowu wszystkich wybieli.
~NIE kupcy 30-07-2010 20:37
To nie kupcy chcą odwołania Prezydenta.Za wszystkim stoi napewno prezes Boguś i jego oszołomy,którym podcięto skrzydełka.Wstyd panie prezesie Bogusiu.Niedość że jesteś pan zakompleksionym KURDUPLEM to jeszcze złośliwym DUPKIEM i CWANIAKIEM wykorzystujących naiwnych pseudo kupców do załatwiania swoich spraw.Pana czas mija bezpowrotnie i trzeba się z tym pogodzić.Szkoda że kupcy nie wywieżli Cię na tak ładnie przygotowanej i udekorowanej TACZCE.Widocznie nie zasłużyłeś na takie LUKSUSY.Daj wreszcie chłopaku spokój prezydentowi i kupcom .Daj im spokojnie pracować i SAM weż się do roboty.PRZESTAŃ wreszcie KOMBINOWAĆ. PITOL PITOL PITOL
~donie kupcy 30-07-2010 21:25
10000/10000
~jeleniogórza 30-07-2010 22:58
A pan L to niestety straszny bufon. Typowy "mały człowiek", chłopiec w krótkich spodenkach, który dorwał się do władzy
~kocuhal 30-07-2010 23:36
brawo Panie Prezydencie !Tak ,oszołomom mówimy NIE!!!!!!!!!!Złodzieją mówimy NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kępińskiemu,Marysi co całe życie sądzi się, Machowskiej co kantowała z Kępińskim,Michalskiej,co sprzedała się za odsetki mówimy stanowcze NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Rolbas 31-07-2010 7:59
Każdą z tych świń na taczkę i na kamczatke !!!
~tomi88 31-07-2010 9:25
Niech \"pan\"L jak go nazywacie da sobie spokój już ,bo nawet jako działacz działkowców nic nie robi, dużo mówi a rooty nie widać, pamiętajcie o nim na wyborach pamiętajcie....
~ 31-07-2010 12:42
Zaorać i zrobić parking albo basen miejski.
~ 31-07-2010 20:06
Jak słyszę o tym człowieku i o programie sprawa dla reportera to mi się żygać chce. Nigdy nie widziałem bardziej zakłamanego i tendencyjnego programu. Z porządnych ludzi robią złodzieji a z mętów porządnych. To jest właśnie cały ten program. A ekspertem prawnym jest Wiśniewski. Żenada.
~worrior 1-08-2010 13:30
po co ten rynek, na lewo stoja,stary i drogi towar wciskaja a w marketach duzo taniej i wybrac mozna
teessi 1-08-2010 21:25
Co by nie mówić o nowym zastępcy, on pierwszy przerwał marazm na obu targowiskach, który trwałby dalej, bo zarządzającym było dobrze tak jak było. A dobrze nie było. Zwłaszcza dla klientów. Miejmy nadzieję, że coś zmieni się na lepsze pod tym względem. Może w zimie będzie jakieś zadaszenie na ryneczkach?
~elo$do batma 2-08-2010 20:33
ty tandeciarzu co chyba śpi w markecie to tam z...hniesz od tej żywności .burak !!!!!!!!!
~elo$ 2-08-2010 20:51
te teksty to chyba pisze pani danka i pan miły do przesady cwaniak prezes ,my damy im po dupie i całej reszcie
~ 1-09-2010 21:29
myślę że wszystko idzie w dobrem kierunku brawo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group