Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9654
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: “Ku radości braci narciarskiej” Mieczysława Skowrona w POK

Czwartek, 15 stycznia 2015, 8:18
Aktualizacja: 14:02
Autor: Manu
Piechowice: “Ku radości braci narciarskiej” Mieczysława Skowrona w POK
Fot. POK
Jutro (16.01, w piątek) o godz. 17.00 w Piechowickim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy twórczości Mieczysława Skowrona pt. “Ku radości braci narciarskiej”. Ekspozycja będzie dostępna do 13 lutego. Wstęp wolny.

Mieczysław Skowron to kolekcjoner, pasjonat, były zawodnik narciarstwa biegowego i nauczyciel z Sobieszowa. Co roku spotyka się go na Biegu Retro w okolicy Stacji Orle w Izerach i na Slalomie Retro pod Szrenicą w Szklarskiej Porębie. Triumfował po raz kolejny w XI Biegu Retro A.D. 2014 – przybiegł około 3,5-km trasę na przedwojennych nartach jako pierwszy. Będąc prezesem towarzyskiego klubu Retro Ski, przez cały rok dzieli się wiedzą na temat starego narciarstwa.

Poza udziałem we wspomnianym Biegu Retro chętnie udziela się i radzi podczas analizy strojów, omawiania sprzętu czy organizacji wystaw. Narciarstwo zawsze było jego pasją, chce ocalić pamięć pierwszych technik narciarskich i tradycji dotyczącej stylu, kultury i obyczajów z tamtych lat. W jego kolekcji znajduje się około 100 par nart, z których najstarsze pochodzą z XIX wieku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group