Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5127
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ku lepszemu jutru dla inwalidów słuchu i wzroku

Niedziela, 1 maja 2011, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: RED
Miasto przekazało w ramach użyczenia kilka pomieszczeń w byłej siedzibie powiatowego urzędu pracy przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze na potrzeby miejscowego oddziału Polskiego Związku Głuchych. Samorząd postara się też o sprzęt dla uczniów niedowidzących.

Mający problem ze słuchem to spora grupa ludzi aktywnych i przedsiębiorczych, stąd brak stałej siedziby był dla nich utrudnieniem w działalności. – Przekazaliśmy, w ramach użyczenia dla Związku kilka pokoi w budynku przy ul. Wiejskiej 29 (była siedziba Powiatowego Urzędu Pracy) – poinformował Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta. Od maja członkowie tej organizacji mogą tam prowadzić swoje zajęcia.

Miasto Jelenia Góra otrzymało propozycję współpracy z jedną z fundacji, mających swoje oparcie finansowe w funduszach norweskich. – Fundacja ta zajmuje się m.in. udzielaniem pomocy osobom niedowidzącym – dodał H. Papaj. – Najczęściej przyjmuje to postać przekazania w użytkowanie specjalistycznego sprzętu do czytania osobom, które mają poważne i zdiagnozowane wady wzroku, uniemożliwiające m.in. naukę.

Miasto dokonało rozpoznania w szkołach. Okazało się, że kilkunastu uczniów ze względu na głębokie wady wzroku nie jest w stanie uczyć się bez specjalnych pomocy. Fundacja przekaże tym szkołom na określony czas urządzenia dla uczniów, niewykluczone, że będzie możliwość przekazania takich samych do prywatnych domów dla tych dzieci, by mogły łatwiej odrabiać lekcje i korzystać z książek w domach.

Warunki umów są tak określone, że fundacja – jeśli sprawdzi, że sprzęt jest należycie i efektywnie wykorzystywany, będzie sukcesywnie przedłużała te umowy, które mają – co warto podkreślić – charakter nieodpłatny – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group