Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2812
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kto zgasi światło w partii Palikota?

Wtorek, 19 maja 2015, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Kto zgasi światło w partii Palikota?
Fot. Archiwum
Po euforii w 2011 r., kiedy to centro–lewicowe ugrupowanie Janusza Palikota zdobyło trzeci wynik w kraju w wyborach parlamentarnych, zostały tylko zgliszcza. W ciągu ostatnich 12 miesięcy poparcie Polaków dla inicjatyw Palikota zmalało do 1,46 proc., które to barwny polityk uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

W naszym regionie już od dawna nic nie słychać o inicjatywach lokalnych działaczy Twojego Ruchu (dawniej Ruchu Palikota), ale jak przekonuje Janusz Jędraszko, partia nadal istnieje i wystartuje w wyborach do Sejmu jesienią br.

- W mojej ocenie społeczeństwo polskie skręca w prawo, nie jest społeczeństwem nowoczesnym, bo uważam, że powinniśmy budować takie państwo, jak dzisiejsza Francja, gdzie każdy ma prawo wypowiadać się, a w naszym kraju dominuje katolicyzm i partie prawicowe – stwierdził Janusz Jędraszko. Ruch będzie nadal działał, nie załamujemy się i myślę, że listy do Sejmu zostaną wystawione – dodał działacz Twojego Ruchu.

Będziemy starać się poprawić wizerunek Twojego Ruchu. W Jeleniej Górze struktury partii dalej funkcjonują i przymierzamy się do wyborów do Sejmu – oświadczył lokalny polityk.

Zdaniem J. Jędraszko w drugiej turze wyborów prezydenckich pozostał wybór między „dżumą a cholerą” i deklaruje, że pozostanie w domu. Biorąc pod uwagę poparcie łączne dla Magdaleny Ogórek (SLD) i Janusza Palikota (Twój Ruch) szeroko rozumiana lewica cieszy się obecnie 3,8 proc. poparciem w kraju, ale szef Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych przekonuje, że lewica w Polsce jest potrzebna i wkrótce się odbuduje. Czy tak będzie? Przekonamy się najpóźniej jesienią 2015 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group