Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3701
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zawinił w Schronisku dla Małych Zwierząt?

Sobota, 13 sierpnia 2016, 13:13
Aktualizacja: 13:23
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Kto zawinił w Schronisku dla Małych Zwierząt?
Fot. Archiwum
W nocy z czwartku na piątek (11/12.08) około godziny 23.00 samochód potrącił sarnę na jednej z jeleniogórskich dróg. Zwierzę trafiło do schroniska i na pomoc czekało… do rana. Wtedy było już za późno.

Po potrąceniu sarny, kierowca skontaktował się z policją, gdzie został poinformowany, że tym powinna się zająć Straż Miejska w Jeleniej Górze, więc tam przywiózł ranne zwierzę. Strażnicy natychmiast skontaktowali się ze schroniskiem dla małych zwierząt prosząc o pomoc. Według strażników miejskich, w odpowiedzi mieli usłyszeć, że lekarz zjawi się w schronisku dopiero rano.

Strażników ta odpowiedź nie usatysfakcjonowała i przewieźli ranną sarnę do schroniska. Rano, po przybyciu lekarza o godzinie 7.00, ranna sarna została uśpiona. Być może wcześniejszy przyjazd lekarza weterynarii by uratował zwierzę, albo w razie konieczności wcześniej by ulżył jego cierpieniom.

Do zaistniałego zdarzenia ustosunkował się rzecznik MPGK Zbigniew Rzońca. - Natychmiast podjęliśmy działania, mające na celu ustalenie przyczyny zaistniałej, karygodnej, sytuacji. Wiemy już, że najprawdopodobniej zawinił dyżurujący w nocy w schronisku pielęgniarz, który nie powiadomił o zdarzeniu lekarza weterynarii. Jeśli się to potwierdzi, pielęgniarz zostanie ukarany. Podobne zdarzenie nie powinno mieć miejsca nigdy więcej. Nie chowamy głowy w piasek. Nic nas nie usprawiedliwia, jest nam głupio i wstyd za sytuację, która miała miejsce - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group