Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3160
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zadba o rośliny w Parku Zdrojowym? O tym zdecyduje przetarg

Środa, 20 lutego 2013, 9:48
Aktualizacja: 9:51
Autor: UM
– Zdecydowaliśmy się ponownie rozpisać przetarg na utrzymanie zieleni i czystości w Parku Zdrojowym aż do marca 2016 r. – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Zadanie obejmuje nie tylko konserwację zieleni, ale i nasadzanie roślin, a także prace związane z obsługą i konserwacją urządzeń parkowych (fontann, oświetlenia, ogrodzenia, systemu nawadniania) – dodał.

Park Zdrojowy zajmuje obszar ok. 17 hektarów i – ze względu na swój charakter – jest pod opieką Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Po rewitalizacji parku i nasadzeniu tam wielu gatunków roślin, jakich nie było w nim jeszcze kilka lat temu, jego bieżące utrzymanie jest trudniejsze.

Powierzchnia zakrzewień wynosi w parku 17 tys. mkw., a powierzchnia rabat - 7 tys. mkw. Zainteresowani pielęgnacją wiedzą, ile i jakich roślin trzeba będzie posadzić, bo wyliczono precyzyjnie liczbę sadzonek: bratków, niezapominajek, tulipanów, narcyzów, i in., łącznie z kolorami tych kwiatów. Wśród gatunków są też mniej popularne – heliotrop, koleus, begonia czy niecierpek.

Spacerujący po parku zobaczą też krzewy i rośliny wieloletnie, w rodzaju: bodziszka, żuraweczki, lawendy., bluszczy, cisów czy bukszpanów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group