Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8459
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Kto zabił koziołka?

Niedziela, 16 sierpnia 2020, 7:05
Aktualizacja: Wtorek, 18 sierpnia 2020, 14:58
Autor: WAC
Dziwiszów: Kto zabił koziołka?
Fot. DIOZ
To barbarzyństwo i niczym nie uzasadnione okrucieństwo – tak o zamordowaniu koziołka - jednego ze zwierząt przebywających w Ośrodku Ochrony i Ratownictwa Zwierząt DIOZ - Pałac w Dziwiszowie mówią wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Na osobę, która pomoże wskazać sprawcę czeka nagroda w wysokości 15 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (13-14.08). Sprawca odciął koziołkowi głowę, a jego zwłoki podrzucił w pałacowym parku. Zwierze, które było jednym z ulubieńców odwiedzających ośrodek DIOZ lada dzień miało trafić do nowego domu – stadniny w Kowarach.

Ośrodek Ochrony i Ratownictwa Zwierząt DIOZ rozpoczął swoją działalność w czerwcu tego roku. Jak mówią wolontariusze - ten drastyczny przypadek nie był pierwszym przejawem agresji z jakim się spotkali oni oraz ich podopieczni.

Permanentnie ktoś rozcina nam ogrodzenie, niszczy pastuchy na pastwiskach, wypuszcza zwierzęta, by biegały po całej wsi, uszkadza instalację wodną i energetyczną - mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Z uwagi na to, że Ośrodek Ochrony i Ratownictwa Zwierząt przestał być ostoją dla ratowanych zwierząt, a kaźnią dla naszych braci mniejszych, postanowiliśmy opuścić to miejsce. Bardzo obawiamy się o życie wszystkich naszych podopiecznych - nie wiemy, czy jutro jakiś pies nie zostanie otruty, krowa zaszlachtowana czy koza zakatowana przez sadystę.

Obrońcy zwierząt rozpoczęli już zbiórkę pieniędzy na zakup nowego azylu dla skrzywdzonych zwierząt. Odpowiednią nieruchomość znaleźli pomiędzy Wałbrzychem a Świdnicą.

Twoja reakcja na artykuł?

2
2%
Cieszy
6
5%
Hahaha
1
1%
Nudzi
6
5%
Smuci
31
25%
Złości
77
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
315
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group