Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7972
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kto wlał ścieki do Kamiennej?

Środa, 21 października 2009, 13:29
Aktualizacja: 13:35
Autor: Angela
Pracownicy piechowickiego wydziału ochrony środowiska, służb komunalnych i Karkonoskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji szukają sprawcy, który w ostatnich dniach wlał ścieki do rzeki Kamiennej w Piechowicach. Jak zapowiada kierownik ochrony środowiska, rozwiązanie tej sprawy nie będzie łatwe, ale jeśli uda się ustalić sprawcę, trafi on przed sąd.

O wylaniu ścieków do rzeki Kamiennej na wysokości ulicy 1000 – lecia w Piechowicach strażników miejskich poinformował wczoraj jeden z mieszkańców.

- Po przybyciu na miejsce zgłoszenie się potwierdziło. Patrol przeprowadził penetrację terenu
i ustalił, że rura, którą ścieki zostały wpuszczone do rzeki przeprowadzona jest od ulicy Ciasnej. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że najprawdopodobniej ktoś nielegalnie podłączył się do niej. Sprawa została zgłoszona w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Piechowicach, który poprowadzi dalsze czynności wyjaśniające – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Jacek Kubielski, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska urzędu miasta i gminy w Piechowicach powiedział nam, że sprawa jest na etapie rozpoznania i w najbliższym czasie zostanie przekazana do służb komunalnych oraz Karkonoskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Pracownicy tych instytucji sprawdzą skąd mogły pochodzić ścieki i w jaki sposób dostały się do rzeki.

- Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ ta okolica jest w całości skanalizowana i każda nieruchomość powinna mieć przyłącze do ogólnej sieci ściekowej – mówi. Myślę, że był to więc incydentalny proceder, którego sprawcę trudno będzie ustalić. Ktoś najprawdopodobniej wlał ścieki do studzienki deszczowej, z której popłynęły one do rzeki. Niemniej sprawa ta zostanie dokładnie sprawdzona.

Jeśli uda się ustalić sprawcę trafi on przed sąd grodzki. Osobie zanieczyszczającej środowisko grożą wysokie kary finansowe, a nawet ograniczenie wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group