Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15859
Zalogowanych: 33
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto ty jesteś? … Przedszkolaki o patriotyzmie

Środa, 9 listopada 2011, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto ty jesteś? … Przedszkolaki o patriotyzmie
Fot. Angela
Co na temat flagi, orła białego, godła państwowego czy patriotyzmu mogą wiedzieć przedszkolaki? Wczorajszy II Przegląd Patriotyczny Przedszkoli Miejskich w Jeleniej Górze pokazał, że bardzo dużo.

Przegląd zorganizowano w MDK Muflon w Sobieszowie. – W minionym roku przy udziale Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych zorganizowaliśmy pierwszy przegląd, a w tym roku jest to druga impreza i mam nadzieję, że nie ostatnia. Czy patriotyzm nie jest zbyt poważny dla przedszkolaków? Nie sądzę. Należy z nimi rozmawiać o wszystkim, ale właściwymi słowami i obrazami. Dzieci porządkują sobie swój świat od samego początku, najpierw na podstawie barw i obrazów. Jak widzieliśmy te barwy i obrazy świetnie są rozumiane przez najmłodszych. W kolejnych latach będą uzupełniać je o pozostałe treści – mówi Monika Sołek, dyrektor Przedszkola nr 11 w Jeleniej Górze, organizatora imprezy.

Współorganizatorem imprezy był Zespół Szkół Przyrodniczo – Żywieniowych w Jeleniej Górze, który wzorem roku ubiegłego przygotował dla przedszkolaków wyjątkowy poczęstunek.
- Kiedy w minionym roku pani Monika Sołek zaproponowała mi współpracę w przygotowaniu tego przeglądu, bardzo mnie to zaintrygowało. Nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak przedszkolaki mogą prezentować twórczość patriotyczną. Po raz drugi jednak zostałam przez te dzieci oczarowana. Na scenie pokazały nam, dorosłym, co znaczy patriotyzm, flaga, orzeł, miłość do ojczyzny. Cieszę się, że możemy współuczestniczyć w pielęgnowaniu takich wartości wśród najmłodszych – powiedziała Helena Kasperczyk, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
676
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group