Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6273
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kto pomoże pogorzelcowi?

Piątek, 8 kwietnia 2022, 7:03
Autor: WAC
Piechowice: Kto pomoże pogorzelcowi?
Fot. straż pożarna
Z prośbą o wsparcie w odbudowie domu, który spłonął w pożarze zwrócił się do naszej redakcji pan Stanisław Szwinta z Piechowic – Piastowa.

Pożar domu, w którym mieszka pan Stanisław wybuchł rano 19 grudnia 2021 roku. Ogień strawił poszycie dachowe. Spaliły się również sprzęty domowe i inne mienie na poddaszu. W trakcie wielogodzinnej akcji gaśniczej zalane zostały też pomieszczenia na dole budynku.

Niemal bezpośrednio po pożarze właściciel domu przystąpił do jego zabezpieczenia i odbudowy.

Staram się osuszyć mury domu, zabezpieczyłem też plandeką jego dach oraz uporządkowałem pogorzelisko – mówi Stanisław Szwinta. - W pracach pomogli mi sąsiedzi oraz inni mieszkańcy Piechowic. Otrzymałem też wsparcie finansowe oraz lokal zastępczy od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dalszym pracom budowlanym nie sprzyjała zimowa aura, ale teraz wraz z wiosną chciałbym przystąpić do odbudowy domu. Niestety koszty zakupu niezbędnych materiałów budowlanych przekraczają moje możliwości finansowe. Jestem osobą schorowaną, a jednocześnie utrzymuje się jedynie ze świadczeń wypłacanych przez MOPS. Dlatego gdyby, któraś z okolicznych hurtowni budowlanych lub też ktoś inny chciałby mi pomóc przekazując w pierwszej kolejności materiały do remontu dachu lub też środki na ich zakup to byłbym ogromnie wdzięczny.

Kontakt telefoniczny do Stanisława Szwinty: 509429844.

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
2
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
14
56%
Smuci
3
12%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group