Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4802
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Kto podpalił maszyny?

Środa, 10 kwietnia 2019, 8:55
Aktualizacja: Piątek, 12 kwietnia 2019, 13:23
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Kto podpalił maszyny?
Fot. Lasy Państwowe
Nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych oferują przedsiębiorcy z branży leśnej za wskazanie sprawcy podpalenia wartych kilka milionów złotych maszyn leśnych, do jakiego doszło na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Informację o pożarze w lesie koło Antoniowa (teren Nadleśnictwa Szklarska Poręba) strażacy otrzymali 8 kwietnia około godziny 7.15. Po dotarciu na miejsce dwa zastępy ratownicze zastały jedynie dopalające się szczątki kombajnu zrębowego (tzw. harwestera), które dogasili. Druga maszyna - forwarder - została nadpalona. O sprawie została powiadomiona policja.

Jak informuje strona internetowa Lasów Państwowych, do podpalenia przyznał się anonimowy „Zielony Front”. Sprawcy podpalenia zostawili listy ze swoim przesłaniem: „Za niszczenie lasu, starych ścieżek i dróg wycofajcie się! Zielony Front”.

Maszyny były używane do usuwania drzew zniszczonych podczas wichury w październiku ubiegłego roku. Ich zniszczenie oznacza, że nie można usuwać połamanych drzew, a tym samym zostanie opóźnione odnawianie tego terenu.

To nie pierwszy tego typu incydent w tym rejonie. Trzy tygodnie temu ktoś powybijał szyby i lusterka oraz zrobił dziury w karoserii ciągnika zrywkowego, należącego do innego zakładu usług leśnych. Wtedy także pozostawiono list. W razie braku reakcji sprawca zniszczenia groził konsekwencjami.

Ktoś musiał obserwować operatora maszyny i wiedział, o której godzinie skończył pracę - mówi Jerzy Majdan, nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba. - Na miejsce, gdzie stała maszyna przyjechał przygotowany - z ropą i kartonem, na którym napisał swój list. Dobrze, że zauważono ogień, zanim rozprzestrzenił się na okoliczny las - dodaje nadleśniczy.

Twoja reakcja na artykuł?

22
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
48
43%
Złości
42
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group