Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6628
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto na fali na pokładzie cieplickiego kutra artystycznego

Wtorek, 10 maja 2011, 7:54
Aktualizacja: 15:54
Autor: Agrafka
14 maja o godzinie 15.00 odbędzie się Koncert Finałowy zorganizowanego przez Przystań Twórczą, pierwszego w Jeleniej Górze festiwalu młodych talentów, pod nazwą I Cieplicki Kuter Artystyczny „Bądź na fali” w ramach XXXVIII Wiosny Cieplickiej. Na koniec zagra Sambor Dudziński.

Festiwal ma na celu promocję, odkrywanie i wspieranie uzdolnionej młodzieży z naszego regionu. Obejmuje dwie kategorie wiekowe od 13 do 16 lat i od 17 do 26 lat w pięciu kategoriach artystycznych takich jak: śpiew, taniec, gra na instrumencie, krótkie formy teatralne i inne.

Gośćmi specjalnymi I Cieplickiego Kutra Artystycznego „Bądź na fali” będą, znani w całej Polsce artyści Sambor Dudziński, polski aktor teatralny, performer, wokalista i kompozytor, multiinstrumentalista, który współpracuje z Teatrem Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu, Jadwiga Kuta, aktorka komediowa i dramatyczna, a także śpiewająca, która razem z mężem prowadzi prywatny Teatr Nasz w Michałowicach oraz Zbigniew Muczyński "Mucha", wokalista i muzyk z zespołu "Leniwiec".

W dniach 28-29 kwietnia w siedzibie Przystani Twórczej odbyły się wstępne przesłuchania eliminacyjne do Koncertu Finałowego. Ostatecznie do Przystani Twórczej wpłynęły 52 karty zgłoszeniowe. Do eliminacji przystąpiło 48 wykonawców. Z tej bardzo silnej grupy jury wybrało 27 finalistów.

Finał odbędzie się w sobotę 14 maja w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów (ZOD Politechniki Wrocławskiej). Od godziny 15.00 będą trwały przesłuchania otwarte, które poprowadzą rówieśnicy z Tratwy Teatralnej (warsztaty teatralne w Przystani Twórczej). Wszyscy zainteresowani mogą oglądać wykonawców. Około godziny 19.00 Sambor Dudziński wykona solowy koncert. Wstęp 5 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group